Drama u Sesvetama

Autor: Leopoldina Mijatović, 16. 4. 2019.

Dan dramskog odgoja u Gimnaziji Sesvete održan je 12.travnja .2019. od 14 do 18 sati. Program je bio predviđen u obliku dramsko-pedagoških radionica, namijenjen  nastavnicima, voditeljima i polaznicima dramskih družina.

Naši su učenici svojom predstavom „Tko priča moju priču“ svečano otvorili program.

Inače voditeljica projekta Željka Župan Vuksan, prof.mentor i dramski pedagog prva je u Hrvatskoj pokrenula predmet Dramski odgoj kao fakultativni.

Susreti i zajedničko sudjelovanje s profesoricom L. Mijatović na brojnim radionicama tijekom ove školske godine   u Zagrebu, Buzetu i Osijeku urodili su idejom o suradnji i sudjelovanju naših učenika u projektu i edukacijama u Sesvetama.

Predstava „Tko priča moju priču“ dio je istraživanja ovisnosti o video igricama, nastala na satima Dramskog odgoja 2. a i b opće gimnazije i izbornoj nastavi 3. b razreda opće gimnazije na kojima su učenici kritički  i kreativno  razmišljali o korisnosti video igara, a inspirirala ih je istinita priča o majci koja je prijavila sina upravo zbog ovisnosti o video igricama.

Elena Granat, Josipa Kovač, Ana Umiljanović, Nikola Čeme, Filip Kasapović, Zvonimir Marić, Filip Stojanović i Marijan Čiš, zajedno s drugim zaljubljenicima u dramski odgoj sudjelovali su na radionicama:

1. Nikolina Marinić: Improvizacijske igre u nastavi;

2. Maša Rimac Jurinović: Od Homera do Penelopeje - procesna drama;

3. Iva Nemec: Tajna crvene cipele - dramska potraga za likom;

4. Marin Bukvić: Ne glumi, budi!

Nadamo se da je ovo početak jedne lijepe „dramske“ suradnje s Gimnazijom  Sesvete.

Leopoldina Mijatović, prof.