Ususret Božiću i zimskim praznicima

Autor: Manuela Kojić, 16. 1. 2019.

Za učenike i nastavnike organiziran je 21. prosinca 2018. božićni glazbeno-dramski program u holu škole. Prvi školski sat održan je glazbeni program u organizaciji profesorice Romane Borš-Mačak i Marije Božičanin.

Učenici su uz pratnju profesorice Romane Borš-Mačak izveli božićne skladbe:

Svim na zemlji mir, veselje; Radujete se narodi

(instrumentalni sastav i vokalna skupina)

Hallelujah

(Helena Vulić - violina)

Radost svijetu svom

(Iva Sušak- flauta)

Blue Christmas

(Karlo Vulić- vokal i gitara)

Božić bijeli

(duet Valentina Matišić i Nikola Čeme)

Bijeli Božić

(3. b og)

Feliz navidad

(učenice 4. razreda jezične gimnazije)

Sretan Božić svakome (4. b og)

(Nikola Čeme)

Hol škole bio je prepun učenika i nastavnika koji su velikim pljeskom nagradili učenike izvođače koji su svojim originalnim, uvježbanim i veselim izvedbama unijeli božićni duh nadolazećeg blagdana.

Drugi dio programa odvijao se 2. i 3. sat u školskoj knjižnici. Prema predlošku božićne priče koju je napisala knjižničarka Manuela Kojić, profesorica Leopoldina Mijatović uvježbala je učenike 2. a/b razreda opće gimnazije u sklopu dramskog odgoja te je nastala predstava „Božić u knjižnici“. Predstavu su pogledali učenici 1. i 2. razreda A smjene.

Poneseni božićnim pjesmama i pričom o pravim vrijednostima Božića, učenici su završili prvo polugodište u ovoj školskoj godini i zasluženo otišli na zimske praznike.