Seminar „Cross-sectorial TCA Professionalisation - ‘The Impact of Staff Mobility˝

Autor: Barbara Bošnjak, 21. 6. 2018.

Agencija za mobilnost i programe EU osigurala je mogućnost prijave za sudjelovanje na međusektorskom seminaru pod nazivom:

„Cross-sectorial TCA Professionalisation - ‘The Impact of Staff Mobility’“ koji se održao u Zandvoortu, Nizozemska, u razdoblju od 13. do 15. lipnja 2018.

Budući da je seminar međunarodnog karaktera, radni jezik bio je engleski.

Tema ovog seminara  je učinak Erasmus+ projekata u okviru Ključne aktivnosti 1 (mobilnost osoblja) na profesionalni  razvoj osoblja uključenog u međunarodne mobilnosti kao i doprinos Erasmus+ projekata razvoju i internacionalizaciji obrazovanja i osposobljavanja.

Svrha seminara je unaprjeđivanje znanja te razmjena iskustva i dobrih praksi u provedbi Erasmus+ KA1 projekta mobilnosti osoblja iz različitih obrazovnih sektora, s posebnim naglaskom na učinak projekata.  Očekuje se da će sudionici  tijekom seminara uspostaviti nove kontakte u svrhu buduće međunarodne suradnje te unaprijediti znanja vezana za: integraciju rezultata Erasmus+ KA1 mobilnosti osoblja u Europski razvojni plan organizacije;   utvrđivanje i mjerenje utjecaja Erasmus+ KA1 mobilnosti na profesionalni razvoj nastavnog i drugog osoblja; određivanje područja za poboljšanje kvalitete sadašnjih i budućih Erasmus+ KA1  projekata.

Seminar je namijenjen predstavnicima organizacija uključenih u Erasmus+ projekte u okviru Ključne aktivnost 1 koje upućuju osoblje na mobilnost: projektnim koordinatorima, menadžmentu/ravnateljima, donositeljima politika, članovima odbora,  strateškim savjetnicima.

Na seminaru je sudjelovalo oko 88 sudionika iz različitih europskih zemalja, a najviše 4 mjesta rezervirana su za sudionike iz Hrvatske, i to 2 sudionika iz područja strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, 1 sudionik iz područja obrazovanja odraslih te 1 sudionik iz područja općeg (školskog) obrazovanja.

Na seminaru je sudjelovala Barbara Bošnjak, profesorica mentorica engleskog i njemačkog jezika, ujedno i članica projektnog tima Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice.

Nizozemska nacionalna agencija osigurala je smještaj te pokrila troškove organizacije i obroka tijekom seminara. Agencija za mobilnost i programe Europske unije sufinancira troškove puta kojima su obvezni doprinijeti i sudionici seminara.

Zainteresirani sudionici trebali se prijaviti putem registracijskog obrasca do 17. travnja 2018. godine.

Više detalja o samom događaju možete pronaći na poveznici:

Barbara Bošnjak, prof. mentor

« Ožujak 2024 »