Posjet Coca-Coli i Zvijezdi

Autor: Barbara Knežević, 25. 11. 2009.

Dana 6. studenoga 2009. godine učenici 3.b i 2.a razreda ekonomske škole s profesoricama Tanjom Horvat i Davorkom Šuvak uputili su se na jednodnevni stručni izlet u Zagreb. Svrha izleta bila je posjet tvornicama Coca – Cola i Zvijezda...

...zbog poticanja kooperativne komunikacije, želje za samorazvojem te uočavanje dosega gospodarstva Hrvatske integriranoga u međunarodne gospodarske i tržišne odnose. Ciljevi izleta bili su upoznavanje gospodarskih mogućnosti na temelju dva renomirana trgovačka društva, razvijanje stavova o tržišnom gospodarstvu Hrvatske kao zanimljivom dijelu svijeta, upoznati ulaganja u nematerijalnu imovinu, usporediti dva „branda“, upoznati organizaciju poslovanja te način upravljanja ljudskim resursima. Ali uz ostvarene ciljeve uočili smo još mnogo više, kao na primjer, od kojih se sastojaka pravi Coca-Cola, koje sve proizvode još proizvodi Coca- Cola, što znači poticanje ljudskih resursa, kako se prave boce za ulje i još mnogo zanimljivih stvari.

U Coca Coli su nas ugodno dočekali, a iznenadili sa poklonima u kojima su bili njihovi najpoznatiji proizvodi.

Učenici su bili iznenađeni nekim podacima, nisu znali da Coca Cola  proizvodi, osim svojih najpoznatijih proizvoda, još i kavu Illy, vodu Bistra, Nestea ledene čajeve i još mnoge druge proizvode.

Učenici su u Zvijezdi mogli vidjeti cijeli tijek  proizvodnje margarina i ulja te su prošli i kroz punionicu Coca Cole, ali nažalost nisu mogli vidjeti postupak punjenja jer je proizvodnja bila zaustavljena.

To iskustvo je značajno jer su učenici sada na primjeru mogli primijeniti sadržaje koje su do sada naučili i koje će ubuduće učiti.