Autor: Adrijana Rajić, 6. 6. 2017.

2. lipnja 2017. obilježen je Dan škole. Gostima, profesorima, roditeljima i učenicima dobrodošlicu je poželio ravnatelj prof. Željko Filjak. Istaknuo je kako su učenici u protekloj školskoj godini postigli zapažene rezultate na natjecanjima na školskoj, županijskoj i državnoj razini, organizirani su brojni sportski i kulturni sadržaji, a sudjelovali su i u nizu projekata od kojih je izdvojio projekt e-Škole. Najavio je kako će se i ubuduće nastojati uvoditi nove sadržaje i poticati učenike na uspjeh te nastaviti njegovati vrijednosti čestitog i poštenog rada. Čestitku povodom Dana škole učenicima i njihovim profesorima uputio je i gradonačelnik prof. Josip Miletić.

Lana Horvat učenica 1. JG kazivala je stihove pjesme Rijeka i more Vesne Parun. Maturanti 4. a EK Dino Brkanić, Matija Nekić i Tomislava Žarić predstavili su svoju tvrtku Finimuffini d.o.o. za što su nagrađeni na državnoj smotri Vježbeničkih tvrtki.

Učenici Lea Antunović 3. b OG, Filip Amidžić 3. b OG, Izabela Baričević 2. JG, Patricia Baričević 2. JG, Ana Blažević 3. PMG, Roberta Cvijetović 3. b OG, Tomislav Demeterfi 1. JG, Patricia Dermišek 2. JG, Lucija Drozd, Izabela Herman 2. JG, Vedrana Hvizdak 3. b OG, Lovro Ibriks 3. a OG, Petra Jagnjić 3. b OG, Ivana Javorček 2. JG, Dora Kovačević 3. PMG, Sara Kovačević 3. b OG, Laura Martić 2. JG, Ivan Prošić 3. a OG, Patrik Sambolec 1. JG, Lorena Šarić 2. JG i Ines Vuzem 2. JG odigrali su scensku igru Isti, a ni nalik nastalu prošle godine povodom obilježavanja Međunarodnog dana tolerancije. Glazbene brojeve Mjesec grupe Detour, Čuvaj me grupe Pavel i Treblebass grupe Svadbas izveli su Lucija Drozd, Luis Šafar i Lada Šteher, učenici 3. PMG-a te Elena Granat učenica 1. a OG.

Proslava Dana škole završila je podjelom prigodnih darova najuspješnijim učenicima. Nagrađeno je 55 odlikaša i 29 učenika koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima postigli zapažene rezultate. Podijeljene su i DSD diplome nakon čega je ravnatelj prigodnim darom zahvalio volonteru Antonu Engelhardtu na suradnji. Program proslave Dana škole uredila je i s učenicima uvježbala prof. mentor Adrijana Rajić.

Adrijana Rajić, prof. mentor

« Ožujak 2024 »