U sklopu preventivnog programa učenici pogledali predstavu "Novac moje krvi" u Domu kulture u Našicama

Autor: Manuela Kojić, 5. 4. 2017.

Trgovina ljudima globalni je fenomen koji snažno pogađa države u političkoj i ekonomskoj tranziciji ili postkonfliktnom razdoblju, koje su najčešće glavne polazne zemlje za trgovinu ljudima. Prema dostupnim informacijama, trgovanje ljudima treće je po redu na ljestvici globalnih problema, odmah iza trgovine ilegalnim drogama i trgovine oružjem. S obzirom na koji posebice pogađa zemlje u tranziciji pa tako i Hrvatsku, škola se uključila u preventivne programe koje provodi Odjel prevencije Policijske uprave Osječko-baranjske županije.

Učenici naše škole su 4. travnja 2017. u Domu kulture u Našicama pogledali predstavu pod nazivom „Novac moje krvi“. Predstava je rađena u suradnji s Gradom Beli Manastir, Gradskim kazalištem Beli Manastir i Odjelom prevencije Policijske uprave osječko-baranjske, kao dio preventivnog projekta borbe protiv trgovine ljudima pod nazivom „Stop trgovini ljudima“. Redatelj predstave je Cvetin Aničić, u predstavi sudjeluju mladi ljudi koji su vrhunski odradili svoj posao.

Kroz predstavu glumci su ispričali tragične priče ljudi koji su samo željeli ostvariti svoje snove ili živjeti dostojanstveno, a upali u ruke raznih profila kriminalaca. Cilj predstave je, na prvom mjestu, podizanje razine svijesti učenika  o prevenciji trgovanja ljudima.

Sanja Olbina – Borić, školski psiholog

« Ožujak 2024 »