Međunarodni dan štednje obilježen raznim aktivnostima

Autor: Manuela Kojić, 2. 11. 2016.

Međunarodni dan štednje obilježavamo 31. listopada.  Štednja je jedan od temelja rasta i razvoja svake zemlje preko kojeg se dolazi do višeg životnog standarda i stabilnosti nacionalnih ekonomija. Već 15. godinu zaredom maturanti ekonomske škole obilježavaju Dan štednje u našoj školi kako bi podigli svijest o njezinoj važnosti.

S tim ciljem učenici 4. b razreda ekonomske škole s prof. Anđelkom Puljićem posjetili su Hrvatsku poštansku banku (HPB). Voditeljica poslovnice Gabrijela Prša učenicima je održala prigodnu prezentaciju o poslovanju i načinu rada HPB-a, posebno je istaknula kako HPB ima najnapredniji mBanking u Hrvatskoj te posebnu VISA prepaid karticu za mlade. Učenici su upoznati i s postupkom otvaranja tekućeg računa u banci te su oni koji su pokazali najbolje znanje prigodno nagrađeni.

Nakon povratka iz banke, učenice Iva Đurinski, Lorena Patila, Ema Uremović i Tea Hajmiler uredile su zid u holu škole plakatima o bankarskim poslovnicama u  našem gradu, a učenici Borna Gall, Tomas Radačić i Marin Žužanić napravili su prezentaciju o povijesnom razvoju i kretanju bankarstva u Našicama koju su učenici ostalih razreda imali priliku pogledati tijekom odmora.

Učenici 4. a razreda ekonomske škole s prof. Danijelom Puhanić izradili su i izložili plakate u holu škole o oročenoj, dječjoj i stambenoj štednji. Također su napravili i izložbu štednih kasica iz njihovog djetinjstva koju su svi učenici imali priliku vidjeti na ulazu škole.

Izvor i fotografije: Anita Maligec i Ivona Kolarević, 3. a OG, Novinarska skupina

« Ožujak 2024 »