Osnivanje učeničke zadruge ISIDORA

Autor: Sanja Kurucić, 20. 10. 2016.

Početkom školske godine započele su pripremne aktivnosti oko osnivanja učeničke zadruge ISIDORA. Tijekom rujna Nastavničko vijeće škole te Školski odbor podržali su prijedlog osnivanja učeničke zadruge te je izabran Zadružni odbor čija je uloga osigurati radne uvjete te planirati projektne aktivnosti u interesu učenika i nastavnika naše škole. Zadružni odbor je u sljedećem sastavu: učenik 3. razreda Lovro Ibriks – predstavnik Vijeća učenika, ravnatelj Željko Filjak te profesori Ljiljana Kasapović, Danijela Puhanić, Sanja Kurucić, Krunoslav Kovačević i Anđelko Puljić. Održan je i prvi radni sastanak zadružnog odbora (20. listopada) te je donesen pravilnik o radu i izabrani su predsjednik, potpredsjednik te tajnica. Riječ je o profesorima Anđelku Puljiću, Željku Filjaku i Danijeli Puhanić. Pravilnik će biti poslan Hrvatskoj udruzi učeničkog zadrugarstva kako bismo mogli započeti s radom.

Interesi učenika i nastavnika ostvaruju se kroz djelovanje sekcija. Naša učenička zadruga ima sljedeće sekcije: Agro sekcija, Strojarska sekcija, Ekološka sekcija, Građevinska sekcija, Frizerska sekcija, Pekarsko-slastičarska sekcija, Kuharsko-konobarska sekcija, Vježbenička tvrtka, Humanitarna sekcija i Kulturološko- umjetnička sekcija (likovno-kreativna sekcija, zborska sekcija, dramsko- scenska sekcija, novinarsko- medijska sekcija).