Humanitarna akcija učenika srednje škole za udrugu za zaštitu životinja „NA 4 ŠAPE“

Autor: Sanja Kurucić, 25. 4. 2016.

Učenici  1. a i b ekonomije, 2. poljoprivrede i  1. elektro, na inicijativu prof. Dubravke Vešligaj, prikupili su 40 kg hrane za štićenike udruge za zaštitu životinja „NA 4 šape“. Posebna pohvala učenicima iz 1. el koji su nesebično prikupili 19 kg.

Učenici rado pomažu napuštenim životinjama, hrane ih, udomljavaju, dojavljuju udruzi slučajeve zlostavljanih i napuštenih pasa, prikupljaju hranu.

U sklopu Dana otvorenih vrata članice udruge profesorice Zenita Ocelić i Dubravka Vešligaj održale su predavanje o osnutku udruge i važnosti kastracije pasa i mačaka.

Također je školi predan prijedlog za osnivanjem prve „Pet friendly“ škole u Hrvatskoj, koja bi surađivala s udrugom. Naša škola bila bi prva takva škola u Hrvatskoj, bili bi prepoznatljivi, korisni zajednici i lokalnoj udruzi za zaštitu životinja te ono najvažnije što je i naša zadaća, na učenike bi djelovali odgojno.

Početkom ove godine u Našicama je osnovana udruga za zaštitu životinja „ NA 4 ŠAPE“. U nekoliko mjeseci rada možemo se pohvaliti s tridesetak udomljenih pasa. Profesorice, članice ove udruge Zenita Ocelić i Dubravka Vešligaj uključuju učenike u rad udruge, prikupljanjem donacija hrane i udomljavanjem životinja. Cilj nam je proširiti aktivnosti na držanje predavanja o zaštiti životinja, ponašanja i zdravstvene njege, uključiti učenike u volonterski rad udruge, izrađivati kućice s učenicima strojarske struke, organizirati posjet prihvatilištu za životinje, hraniti ih na prostoru oko škole i još mnoge druge aktivnosti.

profesorice D. Vešligaj i Z. Ocelić

« Ožujak 2024 »