Preventivni projekt Policije u zajednici „Sigurnost u prometu“

Autor: Manuela Kojić, 3. 3. 2016.

U školi je 1. ožujka 2016. godine Policija u zajednici Policijske postaje Našice provela  preventivni projekt pod nazivom "Sigurnost u prometu". Projekt je namijenjen učenicima završnih razreda kojima se prikazuju šok-filmovi o mogućim posljedicama prometnih nezgoda.

Edukativno predavanje održali su Policijski službenik za prevenciju, Policijske postaje Našice Marko Marić i voditelj auto-škole „Oprez" iz Našica Mario Mikičić. Na predavanju su buduće mlade vozače upozorili da su brzina, alkohol, upotreba mobitela te nevezivanje pojasom najčešći uzroci stradanja u prometu. Uz sve to, za vozače motora i bicikliste, posebno je važna upotreba kacige, a smirena i oprezna vožnja te kultura u prometovanju, jamči sigurnosti u prometu.

Prometne nezgode koje mogu biti počinjene zbog nedostatka pozornosti ili koncentracije, ignoriranja opasnosti i rizika, otežanih uvjeta vožnje, vožnje pod utjecajem alkohola, droge ili neispravnog vozila, za posljedicu mogu imati stradavanje vozača ili drugih u prometu. Očekuje se da će maturanti kao budući mladi vozači biti svjesni da za svoje postupke u prometu moraju snositi odgovornost.

Marko Marić, Policijski službenik za prevenciju, Policijske postaje Našice