Natječaj za literarne radove povodom Dana tolerancije za srednje škole

Autor: Sanja Kurucić, 13. 10. 2015.

OŠ kralja Tomislava

Matice hrvatske 1

31 500 Našice

NATJEČAJ ZA PJESMU  I  LITERARNI  RAD  POVODOM

DANA TOLERANCIJE

za  SREDNJE ŠKOLE

"Tolerancija je poštivanje različitosti i sposobnost da živimo i pustimo druge da žive. To je sposobnost da se primjeni fer i objektivan stav prema onima čija se mišljenja, postupci, religija, nacionalnost itd. razlikuju od naše. Tolerancija nije samo slaganje sa drugima ili jednakost pred licem pravde, već pokazivanje respekta za suštinsku humanost u svakoj osobi..."
Sarah Peterson

Cilj je mir. Tolerancija je metoda.
Tolerancija je biti otvoren i prihvatiti
ljepotu različitosti.
Tolerancija je međusobno poštovanje kroz međusobno razumijevanje.
Sjeme netolerancije su strah i neznanje.
Sjeme tolerancije, ljubav, se zalijeva
samilošću i brigom.
Onaj tko zna da cijeni dobro u ljudima i situacijama
posjeduje toleranciju.
Tolerancija raspoznaje individualnost i raznolikost
dok skida maske podvojenosti i oslobađa od napetosti
nastale neznanjem.
Tolerancija je sposobnost da se suočimo sa teškim situacijama.
Tolerirati životne nedaće znači pustiti, biti lagan, učiniti druge laganim
 i ići dalje.

Iz Living Values Activities for Children Ages 8-14.

Dora Hanižjar, učenica 8. d  OŠ kralja Tomislava iz Našica predložila je gradonačelniku Krešimiru Žagaru, da Grad bude pokrovitelj natječaja povodom DANA TOLERANCIJE koji je posvećen LUKI RITZU i svim mladim ljudima koji su smrtno stradali u maloljetničkom uličnom nasilju (Frano Despić, Josip Klasnić, Luka Marinac, Marko Jurić, Miroslav Tunjić, Nika Deković…)

Tema natječaja: Dan tolerancije -  spriječimo nasilje

Na natječaju mogu sudjelovati učenici od 1.– 4. razreda srednje škole u kategoriji literarnih radova (mogu pjesme).

Svaka srednja škola šalje na natječaj po 5 najboljih radova.  Literarne radove (pjesme) treba poslati natipkane u 3 primjerka.

NATJEČAJ  TRAJE do 6. 11. 2015. godine

Radovi se šalju: Za natječaj  Dan tolerancije -  spriječimo nasilje

OŠ kralja Tomislava

Dora Hanižjar, 8.d razred

Matice hrvatske 1

31 500 Našice

ili

Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice

ravnateljica Blaženka Pavlović -  Radmanović

Pejačevićev trg 2, 31500, Našice

Dodjela nagrada bi bila na DAN TOLERANCIJE u petak 20. 11. 2015. godine s početkom u 10,00 sati  kod gradonačelnika Našica Krešimira Žagara.

Nagrade za prvo, drugo, treće i četvrto mjesto su pohvalnice i poklon (pokrovitelj Grad Našice).

Rezultati će biti objavljeni 13. studenog na našoj WEB stranici škole, a u petak 20. 11. 2015. godine bit će otvorena izložba i svečano predstavljeni najbolji literarni radovi, uz podjelu pohvalnica.

PROSUDBENO POVJERENSTVO  ZA  PJESME  I  LITERARNE RADOVE: Sandra Hvizdak  profesor hrvatskog jezika i povijesti, Tanja Majdandžić profesor hrvatskog jezika,  gradonačelnik Krešimir Žagar, ravnateljica Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Blaženka Pavlović – Radmanović i Dora Hanižjar, učenica 8. d razreda.

Izložba svih radova bit će u prostorima  naše škole i u Hrvatskoj narodnoj knjižnici i čitaonici Našice.

Željno očekujemo vaše radove !                                           Ravnateljica:

Dora Hanižjar, 8. d                                                            Vlatka Zahirović