Projektom Kretanjem do zdravlja obilježili Hrvatski olimpijski dan

Autor: Sanja Kurucić, 17. 9. 2015.

I ove godine obilježili smo Dan Hrvatskog Olimpijskog odbora kroz dugogodišnji projekt Kretanjem do zdravlja koji je organizirao Aktiv tjelesne i zdravstvene kulture s ciljem uključivanja što većeg broja učenika i odraslih, u razne sportske aktivnosti, te za podizanje svijesti o važnosti redovitog bavljenja sportom. Zbog organizacije, pomaknuli smo aktivnosti sa 10. 9. na 14. 9. 2015.

U 8.30 sati okupili smo se na našičkom poligonu, učenici i profesori, svi u bijelim majicama.

U 9.00 sati smo krenuli u šetnju, kroz šumu Paličevac. Šetnja je trajala dva sata i prehodali smo oko 9 kilometara. Šetnju nam je omogućio gospodin Hrvoje Vučinić, iz Hrvatskih šuma, koji nam je dopustio i osigurao prolazak i pratnju kroz šumu.

Oko 11 sati došli smo na igralište Naška gdje su organizirane igre za učenike, u starim sportovima, nogomet za učenike i profesore i povlačenje užeta za učenice i profesorice. Igre je otvorila profesorica Slađana Mihalj, a gosti su bili predsjednik Udruge starih sportova  grada Našica Stjepan Koljenik i tajnik Romano Markov, predsjednik Športske zajednice grada Našica Josip Pavlus i gradonačelnik grada Našica Krešimir Žagar.

Rezultati

Stari sportovi:

Bacanje potkove: 1. mjesto - 3. PTO, 2. mjesto - 4. THK i 3. mjesto - 3. a UGO

Nošenje jajeta: 1. mjesto - 1. a UGO, 2. mjesto - 3. a UGO i 3. mjesto - 1. TRG

Bacanje jajeta: 1. mjesto - 1. TRG, 2. mjesto - 2. a UGO i 3. mjesto - 1. FRIZ/SOB/MES.

Bacanje loptice u limenke: 1. mjesto - 1. a OG, 2. mjesto - 2. PTO i 3. mjesto - 1. TRG

Igra Kozana: 1. mjesto - 2. PTO, 2. mjesto - 3. PTO i 3. mjesto - 1. TRG

Nogomet:

Nogometna utakmica se odigrala između ekipe crvenih i bijelih, a ekipe su sastavljene od učenika iz obje smjene i profesora.

Pobijedila je ekipa crvenih rezultatom 6 : 5

Nastupili su: Učenici - Vincelj Marko, Hlavati Luka, Kolarić Toni (3. EL), Filip Đanić, Anto Kostreš (3. PTO), Martini Babić (4. EL), Tomislav Makaj (4. b OG), Matko Zubak, Dražen Uremović (4. JG), Dominik Stuparić (3. a OG), Dinko Baričević (3. JG) i profesori- Goran Hajnal, Goran Knežević, Kristijan Reljac i Vilim Bosak.

Povlačenje užeta:

U povlačenju užeta natjecale su  se učenice i profesorice, ekipe su bile pomiješane.

Vilim Bosak