Stručna ekskurzija učenika ekonomske škole u Osijek

Autor: Barbara Knežević, 24. 5. 2009.

Naš razred, 3. b ekonomske škole bio je 31. ožujka 2009. na stručnoj ekskurziji u Osijeku koju je vodila prof. Ljiljana Kasapović. Posjetili smo poduzetnički inkubator BIOS d.o.o.

Za one koji ne znaju što je poduzetnički inkubator reći ćemo da je to jedan od oblika institucijske poduzetničke infrastrukture; poduzetnički se inkubatori osnivaju pretežno u devastiranim ili neiskorištenim poslovnim prostorima u vlasništvu jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave; to je zapravo, lokacijska zajednica malih poduzetnika početnika kojima se pruža tehnička i financijska pomoć do trenutka osamostaljenja. Znači ukoliko nemate ideju, a želite uložiti u biznis obratite se u poduzetnički inkubator…ili ako imate jedinstvenu ideju, a potreban vam je kapital također se možete javiti u poduzetnički inkubator i možda baš vi jednog dana budete uspješni poduzetnici…U BIOSU nas je dočekao gosp. Igor Medić, direktor BIOSA  te njegova asistentica Ivana. Nakon upoznavanja i podjele poklona, održao je kratku prezentaciju o BIOSU te nam ukazao na to koliko uspješnih ljudi, tj. mladih poduzetnika izađe iz tog inkubatora.

Nakon posjete BIOSA i slobodnog vremena, uputili smo se u HNK Osijek i pogledali predstavu pod nazivom „Slavonska rapsodija“. Spojivši korisno s ugodnim, zanimljivo smo proveli taj kišni dan.