Online edukacija o financijskoj pismenosti u suradnji s Hrvatskom agencijom za nadzor financijskih usluga

Autor: Danijela Puhanić, 24. 10. 2023.

I tijekom ove školske godine nastavlja se provedba projekta Financijska pismenost u suradnji s Hrvatskom agencijom za nadzor financijskih usluga (HANFA).

Dana 24. listopada 2023., predstavnica Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga gospođa Anja Tkalčević, koristeći platformu Cisco Webex Meetings, održala je online edukaciju, odnosno, interaktivno predavanje i kviz znanja za učenike 3. i 4. razreda ekonomske struke te učenike koji pohađaju fakultativnu nastavu Financijska pismenost (2. a og, 2. b og i 2. ugo). Učenicima je prezentirana tema Mirovinski sustav RH s naglaskom na mirovinsku štednju.

Učenici su stekli nova znanja vezana uz mirovinski sustav Republike Hrvatske, subjekte mirovinskog sustava, obvezne i dobrovoljne mirovinske fondove, kategorije mirovinskih fondova, zatvorene mirovinske fondove, mirovinska društva za upravljanje te odnosu HANFE i mirovinskih fondova.

Po završetku interaktivnog predavanja, naučeno je vrednovano putem Kahoot kviza, a najuspješniji učenici nagrađeni su prigodnim poklonima. Koordinatorice projekta su Snježana Gretić, prof. i Danijela Puhanić, prof.

Snježana Gretić, prof.  i Danijela Puhanić, prof.