Erasmus+ u našoj školi

Autor: Nikolina Pavlović, 15. 10. 2021.

Pročitaj tekst, riješi kviz, osvoji nagradu!

Dani Erasmusa (Erasmus Days), prigodna godišnja proslava programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu, održava se 14., 15. i 16. listopada 2021.

Obilježavanje programa Erasmus+ u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga Našice započelo je 14. listopada postavljanjem prigodne izložbe u holu škole s najvažnijim informacijama o samom programu te o aktivnim Erasmus+ projektima u školi. Također, u sklopu izložbe predstavljen je i online kviz na temu Erasmus+ u našoj školi u digitalnom alatu Wordwall za učenike i sve sudionike programa.

Nadalje, 15. listopada 2021. organiziran je posjet učenika osmih razreda Osnovne škole Dore Pejačević u pratnji njihovih nastavnika tijekom kojeg su učenici imali priliku upoznati svoju buduću školu te su se istovremeno upoznali s Erasmus+ projektima koji su u školi trenutno aktivni, kao i s onima koji su završeni.  Osim toga, učenici osmih razreda upoznali su se s mogućnostima i izborom koji škola nudi u vidu srednjoškolskih obrazovnih programa kao njezini budući učenici. U utorak,19. listopada, isti program organizirat će se za učenike osmih razreda Osnovne škole kralja Tomislava u Našicama. Proslava programa Erasmus+ u našoj je školi istovremeno obuhvatila promociju zanimanja kao i diseminaciju projektnih rezultata do sada provedenih, ali i aktivnih Erasmus+ projekata.

Događaj obilježavanja Dana Erasmusa u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga registriran je na službenoj mrežnoj stranici erasmusdays.eu te je upisan na međunarodnu kartu događanja. Klikom na poveznicu, možete pogledati međunarodnu kartu i pronaći našu školu.

Cjelokupni program obilježavanja Dana Erasmusa osmislile su i organizirale članice projektnih timova škole - Nikolina Pavlović, profesorica vjeronauka i Barbara Bošnjak, profesorica savjetnica engleskog i njemačkog jezika. Program prezentacije Erasmus+ projekata i promocije zanimanja 15. i 19. listopada vodile su iste profesorice uz sudjelovanje Gorana Hajnala, profesora mentora fizike.

Na kraju, provjerite koliko dobro sami poznajete naše Erasmus+ projekte i pristupite kvizu na poveznici ili skenirajte QR kod:

VRIJEME JE ZA KVIZ!

Sve koji riješe kviz očekuju nagrade! :) javite se prof. Barbari Bošnjak i Nikolini Pavlović

Barbara Bošnjak, prof. savjetnica