Obilježen Dan borbe protiv raka vrata maternice – Dan mimoza (24. 1. 2018.)

Autor: Anđelko Cvijetović, 24. 1. 2018.

Opća županijska bolnica Našice danas je akcijom na gradskom trgu obilježila Dan mimoza u sklopu Mjeseca borbe protiv raka vrata maternice. Ravnatelj našičke bolnice Hrvoje Šimić, doktorica i voditeljica odjela za ginekologiju Blaženka Klapan, pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo Zvjezdana Gvozdanović, ali i drugo osoblje bolnice građanima, dijelili su čokolade, letke s informacijama o ovoj bolesti i cvijet mimoze koja je njezin simbol. Osim informacija o Danu mimoza građani su mogli besplatno izmjeriti tlak i razinu šećera.

Akciji se pridružio veliki broj sugrađana pa tako i učenici Srednje škole Isidora Kršnjavoga, konkretno 4. b OG i dio 3. PMG.

Prof. Cvijetović je rekao: „U višegodišnjoj suradnji s bolnicom preko Udruge „Otvoreno srce” i Srednje škole „Isidora Kršnjavoga” dobili smo poziv da se danas okupimo ovdje na obilježavanju dana prevencije raka maternice. Napravili smo preglede, izmjerili tlak, i šećer u krvi, malo porazgovarali s medicinskim osobljem. Vjerujem da je ovo jedan lijepi izvan nastavni oblik suradnje s institucijom Opće županijske bolnice Našice. Također, ovo je jedna dobra motivacijska gesta našim mladim ljudima da i druge motiviraju da dolaze na preventivne preglede u bolnicu i takve akcije, da brinu o svome zdravlju, da se bave zdravim životom kako bismo mogli imati zdravu zajednicu i razvijati dalje u svakom pogledu dobre i kvalitetne projekte.”

A. Cvijetović, prof.