Novi Erasmus+ projekti u SŠ Isidora Kršnjavoga

Autor: Nikolina Pavlović, 17. 9. 2024.

Srednja škola Isidora Kršnjavoga u sljedeće će dvije godine provoditi dva nova Erasmus+ projekta.

Jedan je KA220 projekt, tj. suradničko partnerstvo između 6 europskih škola - Unity In Motion:

• Trysil videregaaende skole (Norveška, Trysil)
  • Secondary Municipal School Taki Daskalo (Makedonija, Bitola)
  • Agrupamento de Escolas de Nisa (Portugal, Alentejo Nisa)
  • Sredno uchilishte Hristo Botev (Bugarska, Vratsa)
  • I.I.S.S. "S. Trinchese" (Italija, Martano Lecce)
  • te naše škole,

a vrijednost projekta je 250.000,00 eura, od čega je 42.333,00 eura dodijeljeno našoj školi. Vrijeme trajanja projekta su dvije školske godine.

Tijekom tog vremena planirano je 7 mobilnosti (dvije u Našicama; jedna samo za nastavnike), a u svakoj bi mobilnosti sudjelovalo 4-5 učenika te dva nastavnika. Koordinatori za našu školu su Nikolina Pavlović i Goran Hajnal dok je norveška škola koordinatorska škola cijeloga projekta.

Glavni je cilj projekta prevencija vršnjačkog nasilja i isključivosti kroz tjelesnu aktivnost na različitim nastavnim predmetima te izvan nastave. U isto vrijeme, učenici i nastavnici razvijati će svoje jezične i socijalne vještine, te na kraju zajednički kreirati višejezičnu knjižicu s nastavnim materijalom u obliku zbirke tjelesnih aktivnosti koje se mogu povezati s različitim školskim predmetima. Sav će materijal biti kreiran i isproban tijekom mobilnosti koje će se odvijati u šest partnerskih škola. Tijekom trajanja projekta učenici i nastavnici radit će na različitim transnacionalnim aktivnostima u svojim školama.

Također je prošao jedan KA210 Erasmus+ projekt naziva VO in Energy – vocational orientation in schools as a significant contribution to the energy transition in rural areas. Cilj projekta je motivirati učenike da se obrazuju za zanimanja u energetskom sektoru. Organizator projekta je agencija Büro Blau GmbH Berlin.

Partneri:

• Da-Vinci-Campus Nauen gGmbH Njemačka
  • Areadne OE Grčka
  • NEW HORIZONS Italija
  • Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice Hrvatska.

Vrijeme trajanja projekta je 15 mjeseci (1. 9. 2024. – 30. 11. 2025.), a ukupna je vrijednost proekta 60.000 eura (SŠ I. Kršnjavoga 4.010 eura). U ovom su vremenu planirane dvije mobilnosti koje  uključuju samo nastavnike. Partneri će raditi svatko u svojoj organizaciji i održati šest online konferencija. Koordinatorica projekta je Mirjana Rajić, prof.

Mirjana Rajić, prof. i Nikolina Pavlović, prof. vjeronauka

POZIV ZAINTERESIRANIM NASTAVNICIMA SŠ ISIDORA KRŠNJAVOGA
Molimo da se zainteresirane kolegice i kolege
za prvi projekt jave na nikolina.pavlovic3@skole.hr ,
a za drugi projekt na mirjana.rajic4@gmail.com
do četvrtka (19. 9. 2024.)
nakon čega ćemo organizirati sastanak.

« Rujan 2024 »