Maturalac u Italiji - nezaboravno putovanje

Autor: Snježana Krištofik Juranić, Dunja Irha Baričević, 11. 7. 2024.

Učenici 3. razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije i 3. b razreda opće gimnazije proveli su 5 dana na maturalnom putovanju u Italiji. U pratnji svojih razrednica, Snježane Krištofik Juranić i Dunje Irha Baričević, krenuli su iz Našica 24. lipnja (neposredno nakon završetka nogometne utakmice Hrvatska – Italija čije smo zadnje minute gledali na školskom parkiralištu) da bi sljedeće jutro stigli u Veneciju. Obilazak Venecije ne bio potpun bez vožnje brodom,  šetnje ispred Duždeve palače ili prelaska slavnog mosta Rialta pa smo to sve, naravno, isprobali. Nakon ručka nastavili smo put prema Riminiju koji će nam biti baza sljedeća 4 dana.

Srijedu smo proveli u Riminiju, upoznavajući se s povijesnim i kulturnim znamenitostima ovoga grada na jadranskoj obali i jednim od popularnijih europskih ljetovališta. Četvrtak je bio rezerviran za posjet San Marinu, petoj najmanjoj državi svijeta. Iako mala, oduševila nas je svojom ljepotom. Sljedeći dan proveli smo u zabavnom parku Mirabilandia uz adrenalinska iskustva koja nećemo moći zaboraviti. Raspored aktivnosti bio je takav da je u svakom danu ostalo vremena za opuštanje na plaži i druženje, a kako su dani odmicali, tako je vrijeme bilo sve sunčanije i temperature sve više. Unatoč našoj procjeni da bi nam bila potrebna još barem dva dana, morali smo napustiti Rimini u subotu ujutro, na dan kada je kroz grad prolazila slavna biciklistička utrka Tour de France na svom putu prema San Marinu.

Činilo se da ćemo dan provesti spavajući u autobusu, no dolazak u Postojnu na ručak pa kasnije obilazak slavne Postojnske jame s osvježavajućom temperaturom od 12 stupnjeva bilo je baš ono što nam je trebalo da se osvježimo i uživamo u fascinantnim prizorima. Kući smo se vratili oko ponoći bogatiji za jedno veliko, prekrasno iskustvo.

razrednice Dunja i Snježana

A što kažu učenici?

Gabrijela: Maturalno putovanje će mi sigurno ostati u dobrom sjećanju jer smo posjetili zanimljiva i lijepa mjesta. Od svega što smo obišli ( Venecija, Rimini, San Marino, Mirabilandia i Postojnska jama ), najviše mi se svidio San Marino i njegove prirodne ljepote. Zadovoljna sam smještajem, a pogotovo lokacijom hotela jer je plaža blizu i sve je nadohvat ruke.

Ivica: Maturalno putovanje je bilo jako lijepo. Tjedan za pamćenje, najbrži tjedan u mom životu i na mobitelu sam provodio minimalno vremena. Vodička Dora je bila opuštena i zabavna. Sve u svemu jako lijepo iskustvo, ljudi ljubazni, cijene pristupačne i malo smo podcijenili Rimini, ali je zapravo jako nadmašio očekivanja.

Silvija: Maturalno putovanje će mi ostati u sjećanju, rado ću ga prepričavati dalje. Lokacija blizu svega (najvažnije blizu plaže), dovoljno slobodnog vremena za sve što god smo poželjeli. Vodička je bila predobra i zanimljiva. Mirabilandia i Rimini su mi bili iskreno najbolja iskustva i rado bih ponovila!

Petar: Maturalno putovanje je bilo super i ostat će mi u sjećanju. Posjetili smo lijepa mjesta i naučili dosta novih stvari. Rimini sam po sebi mi je bio najdraži. Blizina plaže je omogućila brz odlazak na bolji dio zabave.

Rafael: Jako sam zadovoljan s maturalnim putovanjem. Najviše mi se svidio odlazak u Mirabilandiju i to što smo imali puno slobodnog vremena koje smo iskoristili odlaskom do plaže. Tijekom cijelog putovanja smo se zabavljali i družili, što smatram da je bilo najvažnije.

Fran: Maturalno putovanje je bilo lijepo. Malo me razočarala Venecija, ali sve ostalo je bilo super. Posebno mi se svidjela Mirabilandija (The Walking Dead pogotovo). Imali smo puno slobodnog vremena. Družili smo se tijekom cijelog putovanja. Sve je također bilo blizu.

Andro: Maturalno putovanje mi se jako dojmilo i ostat će mi u sjećanju. Sve što smo posjetili je bilo lijepo, a najbolje su bili Mirabilandija i jama Postojna. Bilo je puno slobodnog vremena, svi smo se međusobno družili i sve je bilo pristupačno i blizu.

Petra: Maturalno putovanje će mi ostati u lijepom sjećanju. Najviše me oduševio San Marino, ali i Mirabilandia gdje sam prihvatila izazov i otišla u kuću strave. Svih pet dana koje sam provela sa svojim razredom su bili zabavni, a naš maturalac je savršen uvod u ljeto.

« Srpanj 2024 »