Obilježili smo Dan škole

Autor: Marina Pavičić, 20. 6. 2024.

Svečanom akademijom  i prigodnom izložbom obilježili smo Dan škole 4. lipnja u 17 sati.U svečano ozračje obilježavanja uveli su nas polaznici dramskoga odgoja kazivanjem himne, a zatim je ravnatelj Željko Filjak, u svom prigodnom obraćanju nazočnima, naglasio da se otvarajući vrata škole prema novim generacijama, novim tehnologijama i okruženju u kojem živimo, zalažemo za opće dobro tragom imena naše škole koje nas svakodnevno nadahnjuje, obvezuje i potiče.

Dan škole prigoda je da se predstavi ovogodišnja školska godina, ali i dodijele nagrade darovitim učenicima i maturantima koji su sve školske godine ostvarili izvrstan uspjeh, stoga su najuspješniji učenici nagrađeni, a publici predstavljeni uradci uspješnih Lidranovaca.

David Štrk kazivao je stihove Sanina Karamehmedovića Ona zna da nema kamo, a polaznici dramskog odgoja izveli su scensku igru Reci samo. Mentorica je učenika prof. Leopoldina Mijatović. Također, publici je predstavljena i radioigra Idemo na Lapovac, autora Karla Hanižjara i Dariana Krištofika, polaznika školske medijske skupine. Njihova je mentorica prof. Marina Pavičić.

Program je osvježila vokalno-instrumentalna izvedba pjesme The Lion sleeps Tonight koja je nastala na radionici tijekom Tjedna kreativnosti uz stručno vodstvo prof. Romane Borš Mačak i prof. Gorana Hajnala.

Nakon svečane akademije program je nastavljen u predvorju dvorane i holu škole gdje je pripremljen domjenak i digitalni pregled svih važnih aktivnosti, obilježavanja značajnih datuma, putovanja, Erasmus projekata, natjecanja, susreta i smotri.

Svečani program osmislile su profesorice Leopoldina Mijatović i Marina Pavičić, izložbu pripremile profesorice Lidija Lovrić, Manuela Kojić i Sanja Kurucić, a domjenak učenici 1. i 2. razreda ugostiteljske struke uz stručno vodstvo nastavnika Ane Udovičić, Silvije Nekić, Stanislava Vinkovića i Jerka Amidžića.

Marina Pavičić, prof.

« Lipanj 2024 »