Naši učenici i nastavnice sudjelovali na 33. zimskoj matematičkoj školi u Osijeku

Autor: Renata Pintar, 7. 2. 2024.

U subotu 3. veljače održana je 33. Zimska matematička škola za učenike srednjih škola u organizaciji Udruge matematičara Osijek i Fakulteta za primijenjenu matematiku i informatiku.

Preko 120 sudionika, učenika srednjih škola i njihovih nastavnika iz Osijeka, Našica, Vukovara i Virovitice sudjelovalo je u radionicama i predavanjima.

Naše nastavnice matematike i informatike Barbara Knežević, prof. savjetnik i Renata Pintar, prof. savjetnik održale su radionicu za učenike drugih razreda srednje škole s geometrijskom temom "Karakteristične točke četverokuta".

Program škole započeo je predstavljanjem studijskih programa Fakulteta primijenjene matematike i informatike. Nakon toga uslijedilo je popularizacijsko predavanje Maje Zelčić, profesorice u Gimnaziji Lucijana Vranjanina Zagreb, pod naslovom "Još uvijek čekam kad će mi ovo trebati u životu".

U nastavku su održane kreativne radionice pod vodstvom srednjoškolskih nastavnika te sveučilišnih profesora, asistenata i studenata Fakulteta primijenjene matematike i informatike.

Iz naše škole sudjelovali su učenici 3. razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije Marta Blagojević, Benjamin Baričević, Patrik Grabar, Kristijan Hohoš i Gabrijela Sarajlić. Naši učenici sudjelovali su na radionicama "Naučimo još nešto o logaritmima" i "Određivanje funkcije sinus na praktičnom primjeru".

« Srpanj 2024 »