Učenici 3. EK educirali svoje vršnjake iz gimnazijskog usmjerenja o financijama (povodom obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca)

Autor: Snježana Gretić, 21. 3. 2024.

Povodom obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca (18. - 24. ožujka 2024.) jedna od aktivnosti koju su proveli učenici 3. razreda ekonomske struke bila je i izrada prezentacija te održavanje interaktivnih radionica namijenjenih njihovim vršnjacima iz gimnazijskih razreda

Naglasak je bio na potrebi stjecanja navike štednje i odgovornog raspolaganja financijama od rane mladosti. U skladu s tim učenici su birali i teme prezentacija: psihologija štednje (kako mudro raspolagati prvim novcem i ne kupovati ono što nam nije potrebno), prva plaća (prva pomoć za impulzivne potrošače) i pet stvari o novcu koje treba znati svaki tinejdžer.

Učenici Adam Bestvina, Rea Kvak, Judita Batrac i Lana Huber za navedenu aktivnost su se pripremali na dodatnoj nastavi iz predmeta Bankarstvo i osiguranje (pod mentorstvom prof. Snježane Gretić) i posjetili pod satom razrednika učenike iz 3. PMG i 3. JG te hrabro i samouvjereno prezentirali svoje teme. Nadamo se da su gimnazijalcima bile zanimljive i korisne te da će ih navesti na razmišljanje o odgovornom raspolaganju financijama.

Snježana Gretić, prof.