INTERAKTIVNA IZLOŽBA U ČAST HRVATSKOM JEZIKU

Autor: Marija Pepelko, 10. 3. 2020.

Korak po korak do jezičnog znanja i cjeloživotnog učenja

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatskoga jezika (21. veljače – 17. ožujka) u predvorju škole i na zidnoj stijeni u hodniku kod učionica za hrvatski jezik postavljena je interaktivna izložba u čast našem materinskom, tisućljetnom i svagdašnjem jeziku. Školski projekt ostvarili su učenici 1. a opće gimnazije uz voditeljicu Mariju Pepelko, prof. savjet. hrvatskoga jezika, u okviru redovne i dodatne nastave u skladu s odgojno-obrazovnim ishodima i međupredmetnim temama škole za život. Tehničku podršku ovom projektu koji oplemenjuje školski prostor i podiže kvalitetu učenja, suradničkog rada i poučavanja dali su ravnatelj  Željko Filjak, prof., dipl. inž. i Josip Kršan, prof. savjet. strojarske skupine predmeta, a postavljanje jezičnih savjeta i zanimljivosti iz opće kulture i medija, poslovnih komunikacija  i medijske pismenosti pomogli su učenici Ana Lukačić i Bruno Crndić. Neobičan stvaralački pristup jeziku i poticajni jezični savjeti te dodatni izvori i nadahnjujući sadržaji  oduševili su i učenike i nastavnike potaknuvši ih na promišljanje i primjenu jezičnih pravila u svakodnevici življenja.

MP