POSREDOVANJE ZA POVREMENI RAD REDOVNIH UČENIKA

U TAJNIŠTVU RADNIM DANOM

ŠKOLA POSREDUJE U POSLOVIMA UČENIČKOG SERVISA SAMO ZA:

- učenike Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice

- učenike Srednje škole Valpovo

- učenike Srednje škole Donji Miholjac

- učenike Srednje škole Đurđenovac

Poslove posredovanja za povremeni rad redovitih učenika Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice obavlja u skladu s odredboma Pravilnika o obavljanju djelatnosti posredovanja pri zapošljavanju (NN 28/2019).

Ugovori se podižu tijekom zimskih, proljetnih i ljetnih praznika tj. za vrijeme kada je dozvoljen rad redovitih učenika srednjih škola.

Učenici SVIH razreda imaju pravo početi s radom tek po završetku nastavne godine(službeni datum početka praznika)  i najdulje do 31.8.

Učenicima je zabranjen rad vikendima u tijeku školske godine, isto kao i svaki drugi rad tijekom školske godine.

UČENICI UGOVORE NE MOGU PODIZATI UNAZAD.

Ukoliko je učenik podigao ugovor, a iz nekog razloga nije mogao doći na rad ili nije započeo s radom, dužan ga je vratiti školi  radi poništenja.

Učenik i njegov zakonski zastupnik (roditelj- samo za maloljetne učenike) dužni su potpisati izdani ugovor o povremenom radu.

Poslodavac je dužan popuniti ugovor sa stvarnim brojem sati rada, iznosom zarade učenika i opisom poslova te svojim potpisom i pečatom ovjeriti sve primjerke ugovora. Ugovor koji nije popunjen i ovjeren na gore opisan način, vratiti će se poslodavcu na ispravak.

Nakon pravilno popunjenog i ovjerenog ugovora poslodavac šalje skenirani ugovor putem email-a: ured@ss-ikrsnjavoga-nasice.skole.hr  i original šalje poštom.

Nije moguće dostaviti ugovor na obračun prije obavljenog posla (razdoblja rada navedenog u ugovoru), već tek nakon, a analogno tome nije moguće isplatiti zaradu učeniku prije obavljenog posla.

Godišnja članarina iznosi 5 EUR-a (primjer uplatnice dobit ćete u školi)

Ugovor, učlanjenje i sve ostalo važi samo za jednu školsku godinu.

Članska iskaznica se izdaje samo jedanput i važi do kraja srednjoškolskog obrazovanja.

U učenički servis se možete učlaniti svaki dan od ponedjeljka do petka od 8,00 do 10,00 sati u tajništvu škole do 31.7. za tekuću školsku godinu.

SVE POTREBNE DOKUMENTE MOŽETE DONIJETI U TAJNIŠTVO POČETKOM LIPNJA, A KADA UGOVORI BUDU NAPRAVLJENI, BIT ĆETE POZVANI!

« Prosinac 2018 »