> Projekti  > IPA projekt
EU fondovi

Dosadašnje iskustvo u EU projektima

Rujan / listopad 2010. - Uključenje naše škole u projekt E - learninig

Uz suradnju našeg ravnatelja i ravnatelja Srednje škole Marka Marulića iz Slatine uključili smo se, kao škola partner, u međunarodni projekt Europske unije E – learning. Radi se o uvođenju e – učenja u svrhu poboljšanja nastavnih procesa u strukovnim programima. Prema riječima našeg ravnatelja, jedno od godišnjih očekivanja i aktivnosti je informatički osnažiti nastavu opremom i osposobljavanjem nastavnika putem e – učenja. Sudjelovanjem u ovom projektu želi se pomoći profesorima pri stjecanju vještina i znanja potrebnih za učinkovitu implementaciju e- učenja u nastavi jer su računalo i Internet sve prisutniji kako u našim životima i životima naših učenika, tako i u samom procesu izvođenja nastave. Ciljna skupina obuhvaća 40 nastavnika dvaju strukovnih škola, a krajnji korisnici su 804 učenika spomenutih strukovnih škola. Opći cilj projekta je unaprijediti znanja i vještine učenika strukovnih škola za stvaranje konkurentnog gospodarstva sukladno potrebama tržišta rada. Projektni asistent za našu školu je profesorica matematike i informatike Barbara Knežević.

Pozivamo nastavnike za suradnju te da na naše e-mail adrese šalju svoje ideje i prijedloge ili primjere dobrih natječaja i projekata na koje su naišli.

Projektni tim:

bprisc@gmail.com