Učenik 4. razreda agrotehničar Alen Studenić plasirao se na državnu razinu natjecanja Worldskills Croatia

Autor: Krunoslav Kovačević, 7. 3. 2024.

U Srednjoj školi Matije Antuna Reljkovića u Slavonskom Brodu 5. ožujka 2024. održano je izlučno međužupanijsko natjecanje u disciplini AGRO u kojem  su se natjecali natjecatelji iz 9 srednjih strukovnih škola iz Požeško-slavonske županije, Bjelovarsko-bilogorske županije, Osječko-baranjske županije, Vukovarsko-srijemske županije i Brodsko-posavske županije.

Zadatak za disciplinu Agro na izlučnom natjecanju sastojao se od dva modula.

Tema natjecanja: Agroeko art agroturizma, ekološke održivosti i raznolikosti biljnih vrsta

Natjecatelji su pokazali znanja iz agroturizma, ekološke održivosti i raznolikosti biljnih vrsta, određivanja pH reakcije tla te organskih gnojiva i poboljšivača tla koji utječu na smanjenje populacije štetnih organizama u tlu.

Dok su natjecatelji vrijedno rješavali zadatke na natjecanju naši domaćini su za mentore natjecatelja organizirali obilazak i razgledavanje grada: Tvrđavu Brod, spomenik nulte kategorije i Trg Ivane Brlić Mažuranić (Korzo). Tijekom ugodnog druženja u gradu iščekivali smo povratak u školu i utvrđivanje rezultata natjecanja.

Naš učenik Alen Studenić iz 4. razreda agrotehničar uz mentorstvo nastavnika Krunoslava Kovačevića je osvojio 5. mjesto na ovom izlučnom natjecanju te se tako plasirao na državno natjecanje WorldskillsCroatia 2024.u disciplini Agro koje će se održati u Zagrebu od 13. do 15. svibnja 2024. godine.

Čestitamo našem učeniku Alenu i mentoru nastavniku Krunoslavu na ostvarenom rezultatu te im želimo puno uspjeha na državnom natjecanju. Sretno!

Krunoslav Kovačević, prof. savjetnik