Obilježili smo Europski dan jezika

Autor: Snježana Krištofik Juranić, 29. 9. 2023.

Naša je škola i ove godine bogatim programom obilježila Europski dan jezika. Za razliku od prethodne dvije godine kada smo ovaj jezični festival održali na našičkom glavnom trgu, ovoga nas je puta loše vrijeme prisililo da u subotu, 23. rujna, manifestaciju premjestimo u prostor hola i višenamjenske dvorane Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice. Usprkos kiši, sudionici su se pobrinuli  da ovogodišnja svečanost bude još veća, bolja i zanimljivija od prethodnih.

Brojni gosti, učenici srednje škole, ali i okolnih osnovnih škola, njihovi roditelji i članovi obitelji te građani Našica i okolice mogli su uživati u radionicama, predavanjima i izložbama čiji je cilj bio naglasiti važnost učenja i poznavanja stranih jezika. Bogati program osigurali su učenice i učenici te njihovi nastavnici i nastavnice iz Osnovne škole kralja Tomislava Našice, Osnovne škole Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac, Osnovne škole Hinka Juhna Podgorač, Gornjogradske gimnazije Zagreb, Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice, studenti Studentskog zbora uz asistenticu Anu Keglević Blažević s Odsjeka za njemački jezik i književnost Filozofskog fakulteta Osijek te predstavnice našičke Zajednice tehničke kulture. Pridružila nam se i voditeljica centra „Europe Direct” Brigita Ivoševac koja je podijelila diplome EPAS juniorima ambasadorima koji su svojim trudom i angažmanom našoj školi osigurali visoko treće mjesto među 51 školom ambasadorom Europskog parlamenta u Hrvatskoj.

Goste su pozdravili ravnatelj Srednje škole Željko Filjak i direktorica Turističke zajednice Našice Ines Resler koja je i otvorila ovogodišnju manifestaciju.

Više fotografija možete pogledati na poveznici https://rb.gy/ppvqw

U programu su sudjelovali profesori i profesorice Srednje škole sa sljedećim programom:

• Marija Pepelko i učenici: Europejka i čitateljica Dora Pejačević
  • Ivana Lijić, Kristina Novak, Anđelko Cvijetović i učenici: Jezični vremeplov kroz baštinu srednjovjekovlja
  • Marija Kramarić, Marija Božičanin i učenici: Trojezični memory
  • Marija Božičanin i učenici: “Yo soy...”
  • Marija Kramarić, Barbara Bošnjak i učenici: DSD program
  • Vedrana Orešković, Nikolina Pavlović i učenici: 3D modeliranje i printanje (uz potporu Zajednice tehničke kulture)
  • Adrijana Rajić, Mirjana Rajić i učenici: Idiomi u engleskom i njemačkom jeziku,Predstavljanje Erasmus projekata u SSIK
  • Romana Borš-Mačak i učenici: “Cantare, énekel, zpívat!”
  • Ivana Habl Ivančić i učenici: Testiranje specifičnih tipova inteligencija i radionicaverbalne inteligencije
  • Barbara Knežević, Vedrana Orešković i učenici: 3 D olovke (uz potporu Zajednice tehničke kulture)
  • Petra Sršić i učenici: Ljubav nekad i danas
  • Brigita Ivoševac (Europe Direct), Snježana Krištofik Juranić, Vesna Dudjak,Barbara Bošnjak i EPAS ambasadori juniori: Europa u našem domu (dodjela potvrda EPAS ambasadorima juniorima)
  • Mirela Rukavina-Sabo: European Passport & Basic Words in Different Languages,Spielen wir mal auf Deutsch
  • Ivan Hajek: Likovna mrljaonica

U programu su aktivno sudjelovali učenici sljedećih razreda:

• 2. JG, 3. JG, 4. JG,
  • 1. PMG, 2. PMG, 3. PMG
  • 1. a OG, 2. a OG, 2. b OG, 3.a OG, 4. a OG,
  • 1. EL (Dodatna EPAS), 4. el.
  • 4. TzR
  • 2. ekon