Međuopćinska smotra LiDraNo 2011

Autor: Barbara Knežević, 30. 1. 2011.

U našoj školi, 28. siječnja., održana je Međuopćinska smotra LiDraNo 2011., smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika srednjih škola.

Načela smotre LiDraNo

• sloboda stvaralaštva učenika i družine
  • osobno stvaralačko izražavanje
  • dobrovoljnost sudjelovanja.

Zadaće smotre LiDraNo

• razvijati i poticati učeničko literarno, dramsko-scensko i novinarsko
  • stvaralaštvo
  • promicati učeničko pisano i govorno izražavanje na hrvatskome jeziku
  • otkrivati, pratiti i poticati učenike posebnih sklonosti, sposobnosti i
  • kreativnosti
  • predstaviti stvaralaštvo smotre LiDraNo javnosti

Učenici naše škole čiji su radovi i nastupi predloženi za Županijsku razinu Lidrano 2011. su sljedeći:

LITERARNO STVARALAŠTVO

1. Lijepa naša, najljepša (esej); Ivana Bešlić,  4. a OG, mentor: Marija Pepelko, prof.

SAMOSTALNI NOVINARSI RADOVI

1. Poticajna pitanja o kulturi čitanja(istraživački rad, anketa); Melani Šarić, 4. a OG, mentor: Marija Pepelko, prof.
  2. Jesmo li plitki kao i program koji gledamo?(novinska kulumna, kritika); Inge Miščević,  4. a OG, mentor: Marija Pepelko, prof.

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO

A) POJEDINAČNI SCENSKI NASTUPI

1. Vanja Hrvoje Dražić, 3. razred, Antun Gustav Matoš: Stara pjesma, kazivanje poezije, trajanje: 2 minute, Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice, mentor: Leopoldina Mijatović, prof.
  2. Dorotea Rukavina, 4. razred, Zvonimir Golob: Ima ih koji su umrli ljubeći se, kazivanje poezije, trajanje: 3 minute, Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice, mentor: Ljiljana Mihalj, prof.

B) SKUPNI DRAMSKO-SCENSKI NASTUPI

Dobar dan, Sustave, dramsko-scenska igra, trajanje: 15 minuta, učenici: Lucija Benić, 1. razred, Katarina Bosak, 3. razred, Josip Glasovac, 3. razred, Petar Gregurić, 3. razred, Martina Hvizdak, 3. razred, Josipa Kralj, 3. razred, Ana Malvić, 3. razred, Goran Stanić, 3. razred, Rebeka Šarkezi, 3. razred, Borna Vučinić, 3. razred, Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice, mentor: Leopoldina Mijatović, prof.