Erasmus putovanje u Portugal

Autor: Goran Hajnal, 9. 3. 2022.

O putovanju u Portugal pogledajte ovdje

U razdoblju od 28. veljače i 5. ožujka 2022. profesor Goran Hajnal, profesorica Dunja Irha Baričević i učenice Karmen Güttler (3. a og), Petra Dundović (4. pmg) i Tanja Jozičić (3. a og) sudjelovale su na mobilnosti Erasmus+ projekta „Architecture - a journey through time and space“ (Arhitektura - putovanje kroz vrijeme i prostor).

Domaćin ove mobilnosti je bio Portugal, specifično srednja škola Rafael Bordalo Pinheiro, locirana u gradu Caldas da Rainha. Sudjelovale su i ostale zemlje partneri ovog projekta iz Poljske, Španjolske, Rumunjske i Italije, čiji su se timovi sastojali od dva profesora te četiri učenika.

Cilj sastajanja je bio upoznati učenike s povijesnom arhitekturom Portugala, te upoznati njihovu tradiciju, kulturu i školstvo.

Osim prezentacija o zemljama i školama koje su sudjelovale, učenice su posjetile glavni grad Lisabon, te Fatimu, Alcobaçu, Nazaré, S. Martinho i selo Óbidos. Mobilnost je završila s prezentacijama koje su prikazale različite načine školovanja u stranim zemljama.

Kako je ovo bilo prvo putovanje naše škole povodom ovoga Erasmus+ projekta, nastojali smo ostaviti dobar dojam. S druge strane, sam Erasmus+ projekt je ostavio odličan dojam, te postao nešto nezaboravljivo. Zahvaljujemo Gradu Našicama, Obrtu Đanić, Ljekarni Sokač-Osmak te Veterinarskoj stanici Našice koji su bili naši sponzori u realizaciji ovog Erasmus+ projekta.

"Mislim da je to iskustvo koje ću pamtiti cijeli život iz razloga što sam bila okružena novom kulturom s novim ljudima koji su također iz drugih zemalja. Bila sam iznenađena ugodnošću dočeka Portugalaca i jako sam zadovoljna organizacijom i tolerancijom ljudi prema različitostima i željom za znanjem." -Tanja Jozičić, učenica 3. a og

Više o arhitekturi Portugala i detaljnim opisima svakog dana projekta pogledajte na youtube kanalu jedne od učenica.

Petra Dundović, 4. pmg

« Ožujak 2024 »