Obilježili smo Dan Europe!

Autor: Tanja Horvat, 11. 5. 2021.

Isidorovi istraživači obilježili su Dan Europe aktivno, kreativno i natjecateljski. U suradnji s Predstavništvom Europske komisije u Hrvatskoj, povodom obilježavanja Dana Europe, članovi ASOC timova naučili su zanimljive činjenice i upoznali važne aktere Europske unije, a svijest o dobrobiti utjecaja i ciljeva Europske unije među svojom lokalnom zajednicom proširili promotivnim materijalima koji su pripremljeni u suradnji s Predstavništvom Europske komisije.

Proučili smo  brošuru EU&ME, izradili  “digitalnu medalju” s tematikom Europske unije povezanu s istraživanjem tima i vizualnim identitetom  te  sudjelovali u  digitalnom  kvizu vezanom uz navedenu  brošuru.

Članovi našeg tima  pokazali su zavidnu razinu znanja, a najuspješniji među njima bili su: Iva Buljan 2. b ek, Božica Bjelokapić 3. b ek  i Petar Rinčić 3. a ek, učenici koji su ostvarili maksimalan broj bodova.

Nagrađeni su posebnim paketom, a svi su ostali sudionici dobili utješne nagrade. Učenici su na taj način ukazali na brojne mogućnosti koje pruža Europska unija te načine na koji europski fondovi utječu na poboljšanje kvalitete života građana.

Tanja Horvat, prof. mentor