Učenici naše škole sudjeluju u projektu „Škola otvorene kohezije“

Autor: Tanja Horvat, 16. 3. 2021.

Prema odredbama Javnog poziva za podnošenje prijava za sudjelovanje u projektu „U školi otvorene kohezije, ASOC“ Povjerenstvo za odabir prijava sastalo se 3. ožujka 2021. godine te pripremilo Izvješće povjerenstva za odabir prijava za sudjelovanje-prijedlog škola za odabir na temelju izvršene provjere i vrednovanja pristiglih prijava. Ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije je, temeljem prijedloga Povjerenstva, donijela Odluku o odabiru prijava na Javni poziv prema kojoj su za sudjelovanje u Projektu odabrane sljedeće škole:

1. Srednja poljoprivredna i tehnička škola, Trg Opuzenske bojne 5, 20 355 Opuzen
  2. IV. gimnazija 'Marko Marulić', Zagrebačka 2, Split
  3. Srednja škola Stjepana Sulimanca, Dravska 41, 33 405 Pitomača
  4. Druga ekonomska škola, Dobojska 12, 10 000 Zagreb
  5. Gimnazija Pula, Trierska 8, 52 100 Pula
  6. Ekonomska i trgovačka škola Čakovec, Vladimira Nazora 36, 40 000 Čakovec
  7. Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice, Augusta Cesarca 20, 31500 Našice
  8. Gimnazija 'Matija Mesić', Naselje Slavonija I br. 8, 35 000 Slavonski Brod
  9. Glazbena škola Frana Lhotke, Trg Ljudevita Posavskog 2, 44 000 Sisak
  10. Gimnazija Vladimira Nazora, Perivoj Vladimira Nazora 3/II, 23 000 Zadar

Odluka o odabiru prijava na Javni poziv javno je objavljena na službenim stranicama Ministarstva.

U projektu će sudjelovati učenici ekonomske škole i njihovi profesori, Tanja Horvat, prof. mentor ( voditelj projekta) i Lidija Lovrić, prof. (zamjenik voditelja projekta). Tijekom ovog tjedna u školu je stigao paket za sve uključene u provedbu projekta iz naše škole, a povodom početka projektnih aktivnosti.

Projekt će započeti uvodnom konferencijom (19. ožujka) nakon koje će se održati niz mrežnih edukacija. Uz pomoć mentorske podrške nastavnika i lokalnih stručnjaka, učenici će odabrati jedan projekt u njihovoj zajednici koji je sufinanciran sredstvima fondova Europske unije, a svoje će istraživanje projekta predstaviti kroz kreativni rad.

Ovim projektom učenici diljem Hrvatske imat će prilike pobliže upoznati kohezijsku politiku, fondove Europske unije i kako oni mijenjaju Hrvatsku te u svojim lokalnim zajednicama potaknuti praćenje korištenja javnih financija.

Tanja Horvat, prof.

« Ožujak 2024 »