Dodijeljena Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning projekt So sind wir

Autor: Mirjana Rajić, 16. 9. 2020.

Međunarodni eTwinning projekt So sind wir Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice je  nagrađen Nacionalnom oznakom kvalitete.

Učenici 2. razreda jezične gimnazije su tijekom prošle školske godine sudjelovali u eTwinning projektu “So sind wir” pod mentorstvom profesorice Mirjane Rajić. Važno je istaknuti da su u projektu sudjelovali učenici, koji su početnici u učenju njemačkog jezika. Cilj projekta je bio razvijati jezične i digitalne kompetencije kod učenika. Sudjelovalo je šest zemalja: Poljska, Italija, Grčka, Turska, Litva i Hrvatska. Učenici iz šest zemalja su se upoznali, predstavili sebe, svoju školu, obitelj, hobije.  Razmijenili su informacije o temi slobodno vrijeme te naveli aktivnosti kojima se bave u slobodno vrijeme. Također su upoznali druge kulture i proširili svoj vokabular o navedenim temama. Također su izradom digitalnih čestitki obilježili blagdane Božić i Uskrs. Dobivali su zadatke koje su izvršavali u vremenskom okviru od dva tjedna. Pri izvršavanju različitih tipova zadataka su koristili nove digitalne alate: Padlet, Canva, Glogster. Također su izrađivali Qr kodove i zadavali jedni drugima interaktivne zadatke.  Učenici su izrađivali plakate, kolaže i prezentacije na njemačkom jeziku. Kroz aktivnosti koje su se provodile učenici su razvijali jezične kompetencije. Ovaj projekt je zasigurno motivirao učenike za učenje njemačkog jezika.

Mirjana Rajić, prof. savjetnik

« Ožujak 2024 »