Upisi u prvi razred srednje škole 2020./2021.

Autor: Željko Filjak, 23. 7. 2020.

Upisi u prvi razred srednje škole 2020./2021. obavit će se:

27. srpnja 2020. ponedjeljak, 8.00 – 14.00 sati i

28. srpnja 2020. utorak, 8.00  - 14.00 sati.

Ove godine propisana je mogućnost dostave upisnica u srednju školu, i svih potrebnih dokumenata za upis, osobno ili elektroničkim putem.

Detaljnije informacije pročitajte u nastavku!

Upisnicu i ostale dokumente elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

E-mail adresa posebno važna za elektroničku dostavu dokumenata: ssikupisi@gmail.com

Originale dokumentacije poslane elektroničkim putem roditelj ili učenik dostavlja do kraja rujna, odnosno na prvom satu razrednika.  Prilikom dostave upisnice elektroničkim putem, učenik se treba izjasniti i o izbornim predmetima te odabiru stranih jezika.

Potrebni dokumenti:

1. UPISNICA  - potpisana i upotpunjena s kontakt podacima (mob) roditelja/skrbnika i točna adresa zbog organizacije prijevoza
  2. DOKUMENTACIJA O DODATNIM BODOVIMA – natjecanja u znanju i sportu
  3. DOKUMENTACIJA O POSEBNIM ELEMENTIMA VREDNOVANJA (Zdravstvene teškoće/socijalne teškoće/ Stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje HZZ- a)
  4. ZDRAVSTVENA SPOSOBNOST KANDIDATA – ovisno o izabranom zanimanju - može naknadno
  • potvrdu nadležnog Školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti kandidata za propisani program ili - liječničku svjedodžbu medicine rada.

Iznimno, ako kandidat u trenutku upisa ne može dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, pri upisu dostavlja potvrdu obiteljskog liječnika.

1. UGOVOR O NAUKOVANJU – za obrtnička zanimanja – do kraja 1. polugodišta

Napomena:

1. Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područna služba Osijek, financira liječničke preglede za upis učenika (1. razred srednje škole) u deficitarna zanimanja:

BRAVAR/BRAVARICA, MESAR/MESARICA i KUHAR/KUHARICA

Učenici koji ostvaruju pravo upisa u ove programe trebaju nazvati na brojeve Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (252-563; 252-510), kako bi rezervirali svoj termin pregleda te dobili sve bitne informacije za daljnji tijek postupka.  Nakon rezervacije termina pregleda, na pregled idu u Ustanovu za zdravstvenu skrb Intermed, adresa: Bana Jelačića 15, Našice.

1. Pri upisu u jedan od programa obrazovanja/zanimanja, za koje  kandidat s teškoćama u    razvoju posjeduje Stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, kojem je prethodilo stručno mišljenje nadležnoga školskog liječnika, nije potrebno posjedovati uvjerenje - potvrdu o ispunjavanju zdravstvenih zahtjeva nadležnoga školskog liječnika, odnosno liječničku svjedodžbu medicine rada - koje je predviđeno za pojedini program obrazovanja.

« Ožujak 2024 »