Održan međuopćinski LiDraNo 2020.

Autor: Romeo Mihaljević, 13. 2. 2020.

U četvrtak, 13. veljače, održana je međuopćinska smotra učeničkog stvaralaštva LiDraNo 2020. Sudjelovali su učenici i mentori iz srednjih škola Donjeg Miholjca, Đakova, Našica i Valpova.

Ovogodišnji je međuopćinski susret uvodnom pozdravnom riječju otvorio ravnatelj naše škole, profesor Željko Filjak.

Novinarski su radovi, zbog malog broja prijava, predloženi za prosudbu na županijskoj smotri.

Dramsko-scenske nastupe je pratilo prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scenski izraz u sastavu: Snježana Šulentić, prof. hrv. jezika i književnosti, dipl. knjižničar, dramski pedagog, Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića Osijek, Anđela Vidović, kazališni kritičar i teatrolog i Gordan Marijanović, mag. art., akademski glumac i lutkar, Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku.

U prvom je dijelu nastupilo devet učenika u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa, a potom smo vidjeli dvije skupne scenske igre.

Među pojedinačnim je nastupima za županijsku smotru LiDraNo predložena Josipa Kovač (4. razred) te skupni dramsko-scenski nastup našičkih gimnazijalaca, naslovljen Održivi. Mentorica je prof. Leopoldina Mijatović.

U školskoj je knjižnici održan okrugli stol o literarnom stvaralaštvu na kojemu je predstavljeno petnaest literarnih radova.

Nakon što su autori pročitali svoje tekstove, članovi prosudbenog povjerenstva (Blaženka Pavlović-Radmanović, mr. sc., Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice, Anja Križek, prof. hrvatskog jezika i književnosti, Ugostiteljsko-turistička škola Osijek i Marina Tomić, prof. hrvatskog jezika i književnosti, pjesnikinja) su ih komentirali te šest najboljih predložili za sudjelovanje na sljedećoj razini smotre.

Među najkvalitetnijim je literarnim radovima i jedan iz naše škole, a riječ je o pjesmi Ljubav, učenice Ane Belak (3. razred), čija je mentorica profesorica savjetnica Marina Pavičić.

Program ovogodišnje međuopćinske smotre LiDraNo 2020. su vodili Josip Placento i Domagoj Žagar, učenici 4. b razreda opće gimnazije.

Nakon završetka dramsko-scenskog dijela programa, a prije okruglog stola o literarnom stvaralaštvu, u predvorju višenamjenske dvorane poslužena je zakuska koju su pripremili učenici i stručni nastavnici u ugostiteljskom praktikumu naše škole.

Učenici i mentori koji će sudjelovati na županijskoj smotri LiDraNo 2020.

(Bit će održana u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga Našice, 12. ožujka 2020.)

LITERARNO STVARALAŠTVO

1. Lovro Gregačević, 3. razred, mentor: Vesna Vuksanović, prof., Gimnazija A. G. Matoša Đakovo
  2. Lucija Zorić, 3. razred, mentor: Vesna Vuksanović, prof., Gimnazija A. G. Matoša Đakovo
  3. Iva Vujnović, 4. razred, mentor: Miro Šola, prof., Gimnazija A. G. Matoša Đakovo