Održana školska razina Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2023./2024.

Autor: Kristina Knežević, 24. 1. 2024.

Školska razina Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2023./2024. održana je 23. siječnja 2024. godine u 12:45 sati u višenamjenskoj dvorani naše škole.

Učenici su sudjelovali u nekoliko kategorija: literarni rad, samostalni novinarski izraz, radijski izraz, dramski pojedinačni i dramski skupni nastup. Školska prosudbena povjerenstva sastavljena od profesora hrvatskog jezika naše škole  odabrala su radove učenika koji se prosljeđuju na županijsku razinu.

U kategoriji literarnih radova na županijsku razinu prosljeđuju se radovi učenica Inge Lah Pogled (mentorica prof. savjetnica Marija Pepelko) i Ive Hlavati Gumica (mentorica Kristina Knežević, prof.).

U kategoriji samostalnih novinarskih radova na županijsku se razinu prosljeđuju radovi Anje Hrčka Prevoditelji povezuju pisce i čitatelje diljem svijeta (mentorica prof. savjetnica Marija Pepelko) i Anamarije Markovčić Tomb Raider i Mali grad velikog srca (mentorica prof. Jelena Repinc).

Na županijsku razinu ide i radijska emisija Idemo na Lapovac tima Isidor (učenici Darian Krištofik i Karlo Hanižjar), nastala pod mentorstvom prof. savjetnice Marine Pavičić.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa na županijsku se razinu prosljeđuje učenik David Štrk koji je kazivao pjesmu Sanina Karamehmedovića Ona zna da nema kamo (mentorica prof. Leopoldina Mijatović).

Našu će školu na županijskoj razini predstavljati i dramska skupina Isidora (učenice: Tena Ferčec, Vinona Gardaš, Kiara Kojić, Leona Kovačić, Nikolina Prošić, Lucija Škorvaga, Elena Uremović i Marta Žužić) izvođenjem  dramsko-scenske igre  Reci samo nastale pod mentorstvom prof. Leopoldine Mijatović.

Čestitamo svim sudionicima i želimo im sreću!                                                                                                        Kristina Knežević, prof.