Online edukacija o prijevarama na financijskim tržištima

Autor: Danijela Puhanić, 17. 1. 2024.

Nastavlja se provedba projekta Financijska pismenost u suradnji s Hrvatskom agencijom za nadzor financijskih usluga (HANFA).

Dana 16. siječnja 2024., predstavnica Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga gospođa Anja Tkalčević, koristeći platformu Cisco Webex Meetings, održala je online edukaciju, interaktivno predavanje i kviz znanja, za učenike 3. razreda ekonomske struke te učenike koji pohađaju fakultativnu nastavu Financijska pismenost.

Učenicima je prezentirana tema Prijevare na financijskim tržištima. Učenici su usvojili nova znanja vezana uz odabir provjerenih načina ulaganja, zaštitu ulagača, prijavu sumnjivih kontakata, znakove prijevare, telefonske pozive i ostale oblike kontakata koji potiču klijente na rizična ulaganja uz velike prinose i brzu zaradu u kratkom roku.

Po završetku interaktivnog predavanja, naučeno je vrednovano putem Kahoot kviza, a najuspješniji učenici nagrađeni su prigodnim poklonima. Koordinatorice projekta su Snježana Gretić, prof. i Danijela Puhanić, prof.

Snježana Gretić, prof.  i Danijela Puhanić, prof.