Kreativnost učenika i profesora kroz Projektni tjedan, Festival znanosti i Dan otvorenih vrata Škole

Autor: Manuela Kojić, 9. 5. 2022.

U školi je realiziran Projektni tjedan koji objedinjuje manifestaciju Festival znanosti i Dan otvorenih vrata Škole. Tema Projektnog tjedna je bila ujedno i tema Festivala znanosti – život. Projektni tjedan održan je od 2. do 6. svibnja 2022. Dan otvorenih vrata Škole bio je 6. svibnja 2022.

Cilj Projektnog tjedna i Dana otvorenih vrata Škole je približiti rad Škole javnosti, odnosno školama, vrtićima, lokalnoj upravi te ostalim kulturnim institucijama grada. Poseban naglasak je na osnovnim školama i učenicima sedmih i osmih razreda u svrhu informiranja i motiviranja za izbor obrazovnih programa i strukovnih zanimanja u srednjoj školi. Cilj Festivala znanosti je bio približiti znanost javnosti.

Dan otvorenih vrata posjetio je veliki broj učenika sedmih i osmih razreda i razredne nastave osnovnih škola iz Našica, Đurđenovca, Jelisavca, Feričanaca, skupine Dječjeg vrtića Zvončić Našice, članovi udruge Jaglac iz Orahovice, predstavnici Grada te građanstvo.

Profesori su s učenicima na kreativan način osmislili radionice, predavanja, predstavu, izložbe i kvizove. Tijekom Projektnog tjedna održana su i predavanja gostiju za naše učenike. Radionice su osmišljene na interaktivan način tako da su gosti mogli aktivno sudjelovati u svakoj od njih.

Priloženi dokumenti:
program.docx (19.20 KB)