OSTVARENE IZVANUČIONIČKE NASTAVE U MOHAČ I PEČUH

Autor: Dunja Irha Baričević, 9. 5. 2022.

OSTVARENE IZVANUČIONIČKE NASTAVE U MOHAČ I PEČUH

Razredi 2. a OG i 2. EK u pratnji profesora Mirjane Rajić, Ljiljane Kasapović i  Dunje Irha Baričević uspješno su realizirali planirane programske sadržaje izvan školske ustanove.  29.4.2022.  posjetili su Mohač i najsuvremeniji muzej na ovom području - Muzej mohačke bitke koji se nalazi u neposrednoj blizini hrvatsko-mađarske granice. To je spomen-park glasovitoj bitki u kojoj je poginulo 1 700 ugarskih vojnika među kojima  i veliki broj onih iz Hrvatske. Učenici su pogledali prikaz bitke u 3D formatu na velikom platnu nakon čega je uslijedilo upoznavanje s izložbenim prostorom  na tri razine u kojem  je  izloženo originalno oružje iz bitke. Vanjski park priča priče kroz 120 stupova koji oživljavaju sudionike bitke, oklope i konje. Nakon Mohača krenuli su ugodnom vožnjom do Pečuha te tamo razgledali staru jezgru grada uz stručno vodstvo. Isti program ostvarili su i učenici gimnazijskih razreda : 2.b OG i 2.PMG  5.5. 2022. u pratnji profesora Ljerke Nađ Baričević, Damira Ćurkovića i Dunje Irha Baričević.

Dunja Irha Baričević, prof.

Dojmovi učenika:

Dana 29. travnja 2022. posjetili smo gradove Mohač i Pečuh. Razgledali
smo vrlo zanimljiv muzej posvećen Mohačkoj bitki, s dosta
interaktivnih sadržaja i velikim vanjskim prostorom sa skulpturama
kroj koji nas je vodila voditeljica. Također, bili smo i u zoološkom
vrtu u Pečuhu, u sastavu ima raznovrsnih životinja te predivan akvarij
i terarij. Jednodnevna izvan učionička nastava  pomogla nam je malo razbistriti glave i ponešto novo naučiti. Jako smo se lijepo proveli te svakako
preporučujem odlazak.

Tea Lukačić, 2. EK

Na našem putovanju u Mohač i Pečuh bilo mi je lijepo i osjećala sam se
ugodno tokom cijelog putovanja. Imali smo priliku upoznati i vidjeti
mjesto gdje se odvila bitka na Mohačkom polju što mi je bilo vrlo
zanimljivo. Izdvojila bih, kao najzanimljiviju aktivnost na našem
putovanju, posjet ZOO vrtu u Pečuhu gdje smo mogli vidjeti razne
životinje. Imali smo dovoljno slobodnog vremena što nam se svima
svidjelo. Bilo je to jedno vrlo lijepo, zanimljivo i poučno putovanje.

Lea Jakobek, 2. EK

Izvanučionička nastava u Mohač i Pečuh je za mene bilo jedno super iskustvo. Uživala sam u šetnji gradom Pečuhom, grad je sam po sebi predivan te mi se jako svidio. Posjet zoološkom vrtu mi je bio omiljena aktivnost, a muzej u Mohaču mi se također svidio jer je detaljno prikazao Bitku. Nadam se da ću opet posjetiti gradove.

Anamarija Špoljarić, 2. EK