Climate Defenders za Dan planeta Zemlje

Autor: Snježana Krištofik Juranić, 25. 4. 2022.

Od početka nastavne godine učenici 1. PMG sudjeluju u eTwinning projektu pod imenom "GLOBAL WARNING – Climate Defenders". Cilj projekta je podići društvenu i ekološku svijest o promjenama koje se događaju na našoj planeti zbog ljudskog utjecaja na klimu. Sudjeluju brojni partneri iz više europskih zemalja što možete vidjeti na karti, ako skenirate qr kod:

Nakon uvodnog predstavljanja, učenici su uspoređivali fotografije istih mjesta u prošlosti i sada, što je dovelo do šokantnih zaključaka o brzini otapanja ledenjaka i polarnih kapa te nestajanju ogromnih šumskih površina. Zatim smo sudjelovali u akciji Our forest of promises koju je organizirao WWF povodom COP26.

Nakon ove aktivnosti proučavali smo naš osobni utjecaj na okoliš kroz izračunavanje osobnog ugljičnog otiska. Rezultati su pokazali da imamo puno prostora za poboljšanje kroz neke jednostavne promjene u načinu življenja.

Za Dan planeta Zemlje (22. travnja) poklanjamo vam kuharicu s receptima iz raznih zemalja partnera. Recepti su odabrani tako da što manje negativno utječu na okoliš: korišteni su lokalni i sezonski sastojci te sastojci i načini pripreme koji ostavljaju što niži ugljični otisak. Recepti su napisani na engleskom jeziku, popraćeni su slikama, a neki su izrađeni i u obliku videa radi lakšeg korištenja. Dobar tek!

« Ožujak 2024 »