Pet ekipa iz naše škole sudjelovalo u Atom ligi

Autor: Goran Hajnal, 6. 4. 2022.

ATOM liga ekipno je natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u znanju matematike, fizike i kemije. Nastala je sa željom popularizacije prirodoslovlja i matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu te poticanja zajedništva i timskog rada.

Organizator je natjecanja MAT, obrt za poduku. Ekipa se sastoji od tri člana iste generacije iz iste škole. Tijekom školske godine provela su se dva kola: 10. 11. 2021. (održano online) i proljetno 31. 3. 2022.Trajanje je natjecanja 75 minuta i u tom vremenu tročlana ekipa treba riješiti po 9 zadataka iz fizike, kemije i matematike i 1 zadatak koji obuhvaća gradivo matematike, fizike i kemije.

Na ovom natjecanju učenici naše škole sudjelovali su po drugi puta, pod mentorstvom nastavnice Renate Pintar i nastavnika Gorana Hajnala. Ove godine našu školu je predstavljalo pet ekipa od ukupno 377 koliko je sudjelovalo u natjecanju.

U konkurenciji prvih razreda sudjelovali su učenici iz 1. PMG: Gabrijela Sarajlić, Petra Tabak i Luka Štefiček. Druge razrede predstavljali su učenici iz 2. a OG: Matea Valentin, Marija Jozičić i Josip Zebić, a treće učenici iz 3. b OG: Ana Krumerac, Uma Orešković i Josip Olij. Četvrte razrede predstavljale su dvije ekipe učenika iz 4. PMG, ekipa pod brojem 1- Petra Dundović, Ivan Vrekalović i Dorian Štrbo i ekipa pod brojem 2. - Ivana Kerovec, Valentina Bogati i Matko Mikičić.

Sve naše ekipe su ostvarile solidan rezultat, a najuspješnija među njima je bila ekipa broj 1. iz 4. PMG koji su osvojili 10. mjesto u ukupnom poretku četvrtih razreda. Čestitamo učenicima na dobrom rezultatu i uloženom trudu u pripremi za natjecanje.

Goran Hajnal, prof.

« Ožujak 2024 »