Erasmus+ mobilnost u Motril, Španjolska

Autor: Nikolina Pavlović, 27. 3. 2022.

Od 14. do 18. ožujka 2022. u Motrilu (Španjolska) odvijala se prva mobilnost projekta Erasmus+ Sound (STEM) All Around. Osim Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice, u mobilnosti su sudjelovali nastavnici i učenici domaće škole u Motrilu, te dvije škole iz Turske (Denizli i Ankara) i glazbene škole iz Grčke (Komotini).

U mobilnosti su sudjelovale četiri učenice našičke gimnazije Dunja Golub (3. b OG), Nikol Knežić (4. a OG), Laura Ivanović (4. pmg) i Petra Justić (4. b OG). S učenicama su putovali  mentori profesor Goran Hajnal i školska psihologinja Sanja Olbina-Borić.

Sudjelovali smo u različitim radionicama kojima je cilj bio obraditi temu zvuka iz perspektive različitih znanosti i nastavnih predmeta, ali i u svakodnevnom životu. Započeli smo na školskom igralištu, radionicama za „razbijanje leda“, različitim popularno znanstvenim kvizovima i zabavnim sportskima aktivnostima.

Naučili smo osnove 3D modeliranja i printanja, mjerili jačinu zvuka otvaranja zračnih jastuka kod različitih tipova automobila, ultrazvukom mjerili udaljenost, povezali fiziku i glazbu, a što je najvažnije – stekli nova poznanstva i prijateljstva.

Osim radionica u školi, sudionici projekta imali su priliku posjetiti Salobreñu, Granadu i palaču Alhambra kao i posjetiti gradonačelnicu Motrila. Puni novih iskustava i dojmova, tim iz Hrvatske avionom se preko Amsterdama vratio doma 19. ožujka 2022. i uspješno završio prvu mobilnost ovog projekta.

Petra Justić, 4. b OG

„Mobilnost u Španjolskoj bila je nešto sasvim novo za mene jer nikad nisam bila na Erasmus mobilnostima. Ovo je za mene bilo nevjerojatno iskustvo. Prvi put sam putovala avionom i upoznala sam mnogo nevjerojatnih ljudi. Nisam mogla zamisliti da će biti tako lijepo. Učenici i profesori iz Španjolske bili su najbolji domaćini, napravili su nam izvrstan program i pobrinuli se da se nam bude što bolje. Ukratko, ovo je bilo jedno predivno iskustvo koje bih preporučila svima.“

Dunja Golub, 3. b OG

Facebook stranica projekta