Solidarno i humanitarno za Božić

Autor: Nikolina Pavlović, 30. 12. 2021.

Nakon pandemijske godine pauze nastavljamo s našom tradicionalnom školskom aktivnosti u kojoj sudjeluju i učenici i djelatnici.

Naime, humanitarnom akcijom Pruži ruku – daruj osmijeh tijekom koje već više od desetljeća nastojimo prikupiti prehrambene i higijenske potrepštine za najugroženije obitelji učenika naše škole ove je godine osigurano 14 paketa te poklon bonovi kojima obitelji same mogu dodatno izabrati ono što im je najnužnije ili što će članove ovog Božića najviše razveseliti.

Dio učenika i djelatnika donosio je namirnice i potrepštine od kojih su učenici 2. razreda jezične gimnazije (Ivana Kovačević, Viktor Jedinak, Tena Hajduk i Marta Žužić) uz pomoć profesorica knjižničarki Manuele Kojić i Sanje Kurucić te vjeroučiteljice Nikoline Pavlović složili prigodne pakete koji su ove godine bili nešto skromniji, a dio je prikupio novčana sredstva (ukupno 3.301,00 kn) koja su utrošena za kupovinu poklon bonova i paketa mandarina za svaku obitelj.

Pakete je obiteljima uoči Božića odvezao vjeroučitelj Goran Knežević. Prigoda je to i izbliza svjedočiti potrebama kojima smo okruženi, problemima, jednostavnosti, solidarnosti, zahvalnosti i odgovornosti koju imamo jedni prema drugima.

Blagoslovljen Vam Božić i nova godina!

Nikolina Pavlović, prof.

« Ožujak 2024 »