Učenici 3. b ek otvorili vrata učionice učenicima 1. ek i podijelili svoja znanja o predmetu Vježbenička tvrtka

Autor: Snježana Gretić, 17. 12. 2021.

Učenici 1. razreda ekonomske struke posjetili su 16. prosinca 2021., u sklopu predmeta Poduzetništvo, svoje kolege iz 3. b razreda ekonomske struke koji su bili domaćini ispred Vježbeničke tvrtke „ShoesME“ d.o.o..

Učenici u tom predmetu primjenjuju znanja stečena u prvom i drugom razredu iz svih stručnih predmeta, posebno iz Poduzetništva, pa je to i bio povod za druženje. Naime, cjelina koju trenutno izučavamo u prvom razredu je „Poduzetnička ideja“ te smo htjeli doznati na koji su način njihovi stariji kolege došli do svoje poduzetničke ideje. Direktorica Vježbeničke tvrtke „ShoesME“ Stella Kovač prvo je upoznala učenike s djelatnošću kojom se bave, predstavila logo i ostale elemente poslovanja, a zatim je obrazložila na koji su način došli do svoje poduzetničke ideje.

Učenici prvog razreda zatim su obišli sve odjele (poslovne funkcije) u VT i doznali kako oni funkcioniraju. Gosti su došli u pratnji prof. Snježane Gretić, a domaćine je vodila prof. Danica Čiček. Druženje je završilo u ležernoj atmosferi.

Kroz ovo gostovanje se pokazalo da se korelacija između dva nastavna predmeta može provesti i na malo drugačiji način.

Snježana Gretić, prof.