BUDI FIN - projekt financijske pismenosti – 1. dio

Autor: Lidija Lovrić, Danijela Puhanić, 10. 12. 2021.

Program je namijenjen mladima i nudi sustavni pristup upoznavanju vlastitih navika u trošenju i planiranju kroz provođenje istraživanja i personalizirane izvještaje. Kroz suvremeni pristup online edukacijama vode kroz svijet stvaranja financijske sposobnosti kako bi na tržište rada mladi ušli obrazovani i samopouzdani.

Program BUDI FIN – financijski pismen i odgovoran zbog epidemije korona virusa održava se online. Program se provodi preko Google Meet platforme.

U prvom dijelu, svi polaznici prvo trebaju odslušati osnovni program edukacije (3 školska sata) te će im nakon toga, u drugom dijelu, biti ponuđen niz specijaliziranih tema, koje će moći odabrati sukladno svom interesu.

Nakon cjelovitog sudjelovanja u programu učenici će upoznati svoju financijsku osobnost i odnos prema novcu, dobiti vrijednu literaturu i potvrdu o sudjelovanju, osnažiti svoje potrošačke kompetencije i osvojiti vrijedne nagrade.

Program provode doc. dr. sc. Andrea Lučić i doc. dr. sc. Dajana Barbić sa Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, uz pokroviteljstvo Raiffeisen mirovinskih fondova. Koordinatorice aktivnosti u našoj školi su Lidija Lovrić, prof. i Danijela Puhanić, prof.

Prvi dio edukacije proveden je 7. prosinca 2021. putem Google Meet platforme. Sudjelovalo je osam učenika naše škole: Nives Gvozdenović, Laura Kojić, Rea Markulić i Viktorija Mešić (3. a ek) te Iva Buljan, Stella Kovač, Niko Perlić i Marina Tušek (3. b ek). Edukacija je uključivala 5 modula:

Modul 1 – O novcu, plaćanju i sreći

Modul 2 – Odgovorna potrošnja i psihologija potrošača

Modul 3 – Štednja i zaduživanje

Modul 4 – Izrada financijskog plana i upravljanje osobnim proračunom

Lidija Lovrić, prof. i Danijela Puhanić, prof.