Dodijeljene volonterske nagrade u 2021. godini

Autor: Anđelko Cvijetović, 9. 12. 2021.

Predstavnici naše udruge pozvani su na svečanost dodjele volonterskih nagrada i priznanja za 2021. godinu. Pozvani smo od strane organizatora DKolektiv i Volonterskog centra  Osijek na svečanost koja se održala u Kulturnom centru, 8. prosinca 2021., u Osijeku. Obilježavajući Međunarodni dana volontera (5. prosinca) ovo je bio još jedan lijep dan za marljive volontere.

Kao udruga Otvoreno srce, imali smo čast nominirati na temelju naše suradnje, ali i uvida u način djelovanja i organiziranja volonterskih aktivnosti, Centar za nestalu i zlostavljanu djecu iz Osijeka, Srednju školu Isidora Kršnjavoga Našice kao ustanovu koja uključuje mlade u svijet volontiranja te kao pojedinačne aktiviste tim od tri člana: Karla Kolonića, Gorana Kovača i Zlatka Kovača.

Nagradu za organizatore volontiranja primio je Centar za nestalu i zlostavljanu djecu u Osijeku, a priznanje je primila Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice i tim naših pojedinaca: Karlo Kolonić, Goran Kovač i Zlatko Kovač.

Nagrade su dodijeljene pojedincima i organizacijama koji su svojim djelovanjem pokazali najbolje primjere volontiranja u zajednici. Ove godine dodijeljene su tri nagrade u kategoriji za volonterski angažman pojedinca ili tima volontera, jedna nagrada za primjer dobre prakse uključivanja volontera i jedna nagrada za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju.

Nagrade dobitnicima uručili su predsjednik Gradskog vijeća Grada Osijeka, gosp. Vladimir Ham, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije, gđa Miranda Glavaš Kul te predstavnici DKolektiva - organizacije za društveni razvoj.

Volonterski centar Osijek od 2006. godine dodjeljuje godišnje volonterske nagrade s ciljem afirmacije volonterstva kao poželjne društvene vrijednosti kroz vrednovanje doprinosa pojedinaca i organizacija koje djeluju za opće dobro.

U proteklih 15 godina dodijeljeno je 137 nagrada aktivnim pojedincima, organizacijama koje u svoj rad uključuju volontere, obrazovnim ustanovama te poslovnim organizacijama koje promiču volonterstvo.

Nagrade su dodijeljene 5. prosinca – povodom obilježavanja Međunarodnog dana volontera kojeg su proglasili Ujedinjeni narodi 1985. godine. Od tada vlade, UN i organizacije civilnog društva provode individualne i zajedničke akcije s ciljem obilježavanja tog dana.

Anđelko Cvijetović, prof.

Više možete pročitati ovdje