Projekt „Domovina i ja“

Autor: Višnja Markotić, 23. 9. 2021.

U našoj je školi 21. 9. na Dan pobjede grada Našica započeo jednogodišnji projekt „Domovina i ja.“ Goran Sokol, umirovljeni pukovnik HV-a učenicima je predstavio projekt. Učenici su pogledali dokumentarni film o obrani našičke vojarne 21. rujna 1991. Autor je filma Dino Mataz, profesor povijesti. Nakon filma umirovljeni bojnik HV-a Nikola Masnikosa  i prof. Dino Mataz učenicima su opisivali pripreme i atmosferu grada Našica prije i za vrijeme te poslije obrane vojarne. Učenici su aktivno sudjelovali pitanjima i promišljanjima, te su najaktivniji učenici nagrađeni.

Projekt „Domovina i ja“ odobren je od Agencije za odgoj i obrazovanje i Ministarstva prosvjete, podržan i sufinanciran od grada Našica. Projekt je autorsko djelo sudionika obrane Našičkog kraja: Gorana Sokola, umirovljenog pukovnika HV-a, Nikole Masnikose, umirovljenog bojnika HV-a, Dine Mataza, prof. povijesti, Branimira Jokića časničkog namjesnika HV-a i dragovoljca obrane Vukovara, Mirka Horvatina generala specijalne policije i ratnog zapovjednika postrojbe specijalne policije „Baruni“.

Projekt će se odvijati u četiri etape tijekom školske godine. Svrha i smisao projekta je promicanje mira kao trajne vrijednosti i razvijanje ljubavi prema domovini. Učenici će tijekom projekta posjetiti mjesta stradanja Četekovac, Voćin i izletište Jankovac. Posjet je financiran i podržan od grada Našica, kao i majice s logom projekta.

U projektu sudjeluju učenici 4. razreda gimnazije, učenici 2. razreda elektrotehnike i tehničara za računarstvo u sklopu predmeta filozofija i povijest.

Višnja Markotić, prof.

« Ožujak 2024 »