Obilježili smo Dan hrvatskog olimpijskog odbora

Autor: Vilim Bosak, 14. 9. 2021.

Dan hrvatskog olimpijskog odbora obilježen je 10. rujna 2021. u organizaciji Aktiva tjelesne i zdravstvene kulture, razrednika i ostalih djelatnika akcijom „Kretanjem do zdravlja“ - šetnjom, sportskim aktivnostima i druženjem. U aktivnostima su bili uključeni učenici i djelatnici škole. Gradonačelnik grada Našica g. Krešimir Kašuba je svečano otvorio sportska natjecanja i druge aktivnosti. Naglasak nije bio na postizanju što boljih sportskih rezultata, već na sportskoj rekreaciji i druženju s ciljem uključivanja što većeg broja sudionika, što je i u potpunosti postignuto.

Zahvaljujemo se svima sudionicima, a posebno volonterima Crvenog križa Našice i policiji iz postaje Našice na pratnji, te gradonačelniku grada Našica na omogućavanju korištenja sportskih terena. Za aktivnosti smo dobili dozvolu Stožera civilne zaštite grada Našica, te smo ih proveli uz poštivanje epidemioloških mjera.

Tijek aktivnosti:

8.45 sati - učenici i djelatnici škole su se okupili na školskom igralištu Srednje škole Isidora Kršnjavoga

Od 8.45 do 9.00 sati - razrednici su prozvali učenike

9.00 sati - krenuli smo u šetnju, uz pratnju volontera Crvenog križa i policije, dionicom od srednje škole Tavanačkom cestom do farme Vukomanović, pokraj nogometnog igrališta Našk, ulicom P. Preradovića prema centru grada, te došli na sportske terene u Velikom parku

10.00 sati- stigli smo na sportske terene u Velikom parku

Slijedila je pozdravna riječ ravnatelja škole i otvaranje natjecanja od strane gradonačelnika.

Učenici i djelatnici su se opredijelili za aktivnosti: nogomet, košarka, odbojka na pijesku, tenis, badminton, fitnes na otvorenome, povlačenje užeta, boćanje, trčanje i šetnju

12.30 sati- aktivnosti su završile.

predsjednik Aktiva tjelesne i zdravstvene kulture, Vilim Bosak, prof.