Održani 5. Dani strukovnih nastavnika u Šibeniku

Autor: Krunoslav Kovačević, 23. 6. 2021.

U Šibeniku su od 15. do 18. lipnja 2021. održani jubilarni 5. Dani strukovnih nastavnika, najveći skup za nastavnike strukovnih predmeta u Republici Hrvatskoj.

Jedan od prioritetnih ciljeva Dana strukovnih nastavnika je zadovoljiti potrebe nastavnika strukovnih predmeta kako bi mogli primjereno odgovoriti društvenim promjenama i novim informacijsko-tehnološkim zahtjevima. Ovaj događaj, kao i cijeli projekt, osmišljen je radi modernizacije strukovnog obrazovanja i osposobljavanja kroz stručno usavršavanje nastavnika strukovnih predmeta.

Događanje je bila odlična prilika za povezivanje s drugim nastavnicima te razmjenu ideja i dobrih praksi. Dani strukovnih nastavnika su prilika da se podigne društveni ugled nastavnika te da se promovira sustav strukovnog obrazovanja.

Ovogodišnje izdanje Dana strukovnih nastavnika održalo se pod strogim epidemiološkim mjerama u hibridnom modelu– dio uživo, a dio online. Okupilo se 300 nastavnika, 31 predavač te je održano 40 predavanja i radionica. Sudionici su bili podijeljeni u dvije skupine po sektorima na način da je prva skupina prisustvovala konferenciji 15. i 16. lipnja, a druga skupina 17. i 18. lipnja 2021. godine. Prva skupina je zatvaranje, a druga skupina otvaranje događanja pratila preko live stream-a.

Iz naše škole sudjelovali su Krunoslav Kovačević, prof. mentor u drugoj skupini ispred sektora Poljoprivrede, prehrane i veterine te Josip Kršan, prof. savjetnik u prvoj skupini ispred sektora Strojarstva, brodogradnje i  metalurgije.

5. Dane strukovnih nastavnika svečano je otvorio ministar znanosti i obrazovanja, prof. dr. sc. Radovan Fuchs, a skup je svečano zatvorio Mile Živčić, prof. ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Krunoslav Kovačević, prof. mentor