Učenici naše škole sudjeluju na Međunarodnom kazališnom festivalu (16. lipnja 2021.)

Autor: Mirjana Rajić, 16. 6. 2021.

Školska dramska skupina na njemačkom jeziku sudjeluje na 20. Međunarodnom kazališnom festivalu na njemačkom jeziku koji se ove godine održava 16. i 17. lipnja u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića u Osijeku. Zbog epidemiološke situacije predstave su snimljene te će se snimke projicirati na velikom platnu u kazalištu, a mogu se pratiti i na YouTube kanalu na poveznici.

20. Međunarodni kazališni festival na njemačkom jeziku financiran je iz sredstava Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke u Hrvatskoj i Grada Osijeka.

Na festivalu također sudjeluju dramske skupine na njemačkom jeziku iz Osijeka, Varaždina, te iz Poljske, Njemačke, Mađarske i Rusije. Ukupno će biti prikazano devet amaterskih kazališnih predstava koje izvode kazališne grupe vrtića, osnovnih i srednjih škola.

Naša dramska skupina predstavila se kratkim videouratkom te izvedbom predstave „Herzlich Willkommen“ prema scenariju profesorice savjetnice Adrijane Rajić. Predstava progovara o nedostatku tolerancije u današnjem društvu, posebice među mladima. U predstavi sudjeluju maturantice 4. a razreda opće gimnazije Lea Burić, Andrea Fehir, Dora Markulić, Ida Raich, Nora Slivar i Ana Umiljanović. Glazbu u predstavi su skladale na vlastite stihove i izvode Dora Markulić i Ana Umiljanović. Predstavu je s učenicima uvježbala voditeljica dramske skupine profesorica savjetnica Mirjana Rajić. Suvremenim metodama poučavanja naše se učenike prije svega potiče na učenje njemačkoga jezika, ali i izgradnju i prakticiranje temeljnih ljudskih vrijednosti, prije svega tolerancije i uvažavanja različitosti.

Mirjana Rajić, prof. savjetnik