Državno natjecanje učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2021.

Autor: Krunoslav Kovačević, 18. 5. 2021.

U Zagrebu je od 11. do 13. svibnja 2021. održano Državno natjecanje učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia 2021. Više od 300 učenika natjecalo se u 43 discipline.

U disciplini AGRO sudjelovalo je 8 natjecatelja iz 8 škola, nakon provedenog  međužupanijskog natjecanja koje se održalo 20. travnja 2021. Tema natjecanja je bila  Proizvodnja krmnog bilja kao izvor kvalitetne stočne hrane.

Učenici su svoje vještine pokazali kroz 5 modula u tri dana natjecanja.

Prvi dan

1. i 2. modul - Istraživanje stočarske proizvodnje / Krmno bilje kao izvor kvalitetne stočne hrane

Drugi dan

3. i 4. modul - Projekt zasnivanja uzgoja poljoprivrednih kultura za proizvodnju kvalitetne stočne hrane / Priprema i promidžba proizvoda za tržište stočne hrane

Treći dan

5. modul - Prezentacija projekta u  proizvodnji krmnog bilja i stočne hrane u mojoj županiji.

Prosudbena povjerenstva razradila su tablice ocjenjivanja s velikim brojem aspekata (najmanje jedinice koja se može ocijeniti/procijeniti) koja su uključivala dva načina ocjenjivanja: ocjenjivanje mjerenjem i ocjenjivanje prosudbom. Mjerenje prosudbom je novost koja se od prije nekoliko godina koristi na natjecanjima čiji je  model prilagođen našim mogućnostima, a zamijenilo je subjektivno ocjenjivanje.

Rezultati WorldSkills Croatia 2021. natjecanja po disciplinama objavljeni su na poveznici https://www.worldskillscroatia.hr/hr/vijesti-i-najave/rezultati-worldskills-croatia-2021-natjecanja/

Član Državnog Prosudbenog povjerenstva u disciplini AGRO iz naše škole bio je Krunoslav Kovačević, prof. mentor uz predsjednika Prosudbenog povjerenstva Vehida Ibrakovića, prof. savjetnika iz Srednje škole Matije Antuna Reljkovića iz Slavonskog Broda te članicu Dunju Geršak, prof. savjetnicu iz Gospodarske škole Čakovec.

Svim natjecateljima čestitamo na ostvarenom rezultatu i želimo im puno uspjeha u nastavku školovanja.

Krunoslav Kovačević, prof. mentor

« Ožujak 2024 »