Europska oznaka kvalitete za projekt Dramatize It!

Autor: Adrijana Rajić, 28. 10. 2020.

Tijekom školske 2019./20. godine proveden je eTwinning projekt Dramatize It! s temom zlostavljanja pod mentorstvom Adrijane Rajić, profesorice engleskoga i njemačkoga jezika. Projektni partneri iz Albanije, Bugarske, Turske, Makedonije, Rumunjske i Hrvatske raspravljali su o sukobima koje  doživljavaju u vlastitim domovima, u školi, na ulici, tijekom večernjih izlazaka.

Našu su školu predstavljale maturantice 4. a razreda opće gimnazije Lea Burić, Andrea Fehir, Nikol Perković, Nikolina Peršić, Ida Raich, Tamara Sajda i Nora Slivar koje su već sudjelovale u eTwinning projektima. Nakon razmjene iskustava, učenici pojedinih škola snimili su videozapise prema vlastitim scenarijima koji su tematizirali različite situacije zlostavljanja, iz perspektive žrtve, ali i zlostavljača. Također su poučeni kako reagirati na neke od oblika zlostavljanja putem edukacijskih videa.

Suradnja i komunikacija među partnerskim školama je ostvarena putem video konferencija, foruma i chata, kao i elektroničkom poštom. Tijekom provedbe ovog eTwinning projekta korištene su pedagoške inovacije, kao i velik broj web alata, a sve aktivnosti su dokumentirane u TwinSpaceu, stoga je projekt nagrađen Nacionalnom oznakom kvalitete u rujnu ove godine.

Danas dobiveni certifikat, treći po redu za našu školu, može biti dodan web stranici škole, dok će sam projekt biti objavljen u posebnom odjeljku Europskoga Portala uz ostale projekte koji su ostvarili ovaj značajan uspjeh na stranici www.etwinning.net.

A. Rajić, prof.

« Ožujak 2024 »